СТАНДАРД life

Хрватска

Шоубиз

📽 Леонардо ди Каприо беше воодушевен од веста од Хрватска, ја сподели со милиони

Radmila Tasevska
Холивудскиот актер Леонардо ди Каприо на социјалните мрежи сподели видео за Хрватска и зборуваше за проблем со кој се справува земјата. Познато е дека актерот...
Балкан микс

📷Празничен дух во куќата на Северина: Покажа како го украсила својот дом

Urednik
Бели свеќи, зелени машнички, стаклени вазни, бели ѕидови… Вака изгледа дел од домот на Северина (51), каде веќе владее празничниот дух. Пејачката во неделата ја...
Балкан микс

Алка Вуица сподели тажна вест

Urednik
Хрватската пејачка Алка Вуица преку социјалните мрежи сподели тажна вест дека нејзината мајка Зденка починала синоќа. Заедно со оваа порака, познатата хрватска кантавторка, поетеса и...
Балкан микс

Петар Грашо за Алба: „Хана менува пелени, јас имам концерти навечер“

Urednik
Познато е дека Петар Грашо не е од оние познати личности кои со задоволство зборуваат за неговиот приватен живот, исто како неговата сопруга Хана Хуљиќ,...
Балкан микс

Северина на суд: Не се плашам, пукајте ме во гради

Urednik
Започна судењето на пејачката Северина Вучковиќ за наметливо однесување. Ја тужи поранешната директорка на Поликлиниката за заштита на деца и младинци, Гордана Буљан Фландер, бидејќи...
Балкан микс

Тајчи откри дека била жртва на сексуално насилство, но не го откри неговото име

Urednik
Татјана Матејаш Камерон, попозната како Тајчи, и беше гостинка на Татјана Јуриќ во подкастот „Skip or Beep“, на хрватското „браво! радио“. Таа се присети на...
Шоубиз

„Крај на летото со последното капење“: Бекам се прости од Хрватска

Urednik
Поранешниот фудбалер Дејвид Бекам реши максимално да ужива во последниот ден од одморот во Хрватска, а тоа го докажа со фотографија на која позира без...
Балкан микс

Ивана Кнол: Непозната жена ме нападна поради нејзиното момче, се закануваше дека ќе ме убие

Urednik
Хрватската старлета Ивана Кнол на Инстаграм се пожали на непријатна ситуација која и се случила во ресторан каде била нападната од друга жена. „Бев нападната...
Балкан микс

Бадриќ: Ако пак се омажам, може да ме закопаат заедно со тој тип

Urednik
Нина Бадриќ неодамна пееше на третото издание на Бања Лука Фест, по што даде интервју за ТВ Хајп во кое одговараше на прашања за бракот,...
МК Сцена

(ВИДЕО) Каролина со семејството на одмор во Сплит

Urednik
Нашата најпозната пејачка, Каролина Гочева сподели на социјалната мрежа видео од својот одмор во Сплит, Хрватска. На видеото може да се забележи дека македонската изведувачка...