СТАНДАРД life

вест

Шоубиз

Откако постави титаниумска протеза, Канје Вест ги загрижи обожавателите: „Што му е на усната?

Radmila Tasevska
Канје Вест ги загрижи обожавателите откако му се појави израсток во средината на горната усна, околу еден месец откако ги извади сите заби и му...
Шоубиз

📽 Норт Вест е ѕвезда на спотот за новата песна на Канје Вест

Radmila Tasevska
10-годишната Норт Вест дебитираше во спотот за новата песна на нејзиниот татко наречена „Talking / Once Again“ со раперот Тај Дола Сајн, кој беше објавен...
Шоубиз

📸 Канје Вест не запира: Тој објави уште една бизарна и полугола фотографија од сопругата

Radmila Tasevska
Канје Вест, се чини, не планира да застане со провокативните фотографии од неговата сопруга Бјанка Ценсори. Последните недели таа редовно споделува фотографии на кои е...
Шоубиз

Шанен Доерти сподели вест за нејзината битка со ракот: „За мене тоа е чудо…“

Radmila Tasevska
Шанен Доерти зборуваше за нејзината битка со ракот на дојката во нејзиниот поткаст Let’s Be Clear. Таа призна дека резултатите од нејзиниот неодамнешен третман и...
Шоубиз

📽 Леонардо ди Каприо беше воодушевен од веста од Хрватска, ја сподели со милиони

Radmila Tasevska
Холивудскиот актер Леонардо ди Каприо на социјалните мрежи сподели видео за Хрватска и зборуваше за проблем со кој се справува земјата. Познато е дека актерот...