Стандард

Нова

ТЕХНОЛОГИЈА

Huawei изгледа подготвува паметен часовник во серијата Nova

Влатко Зорба
Претходно оваа година, Huawei аплицираше за задржување на брендот Nova Watch во Кина. Ова сугерира дека компанијата го подготвува својот прв паметен часовник во серијата...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!