Таг : книга

Забава

Џоли пишува книга за човековите права во соработка со „Амнести Интернешнл“

Влатко Зорба
Времето што го помина во карантин со своите шест деца за холивудската актерка Анџелина Џоли беше доста продуктивно. Покрај тоа што напиша есеј, работи на...
Вести

Суд донесе одлука: САД имаат право на пари од книгата на Сноуден

Влатко Зорба
Суд во Соединетите Американски Држави донесе одлука дека оваа земја има право на приход од 5,2 милиони долари од книгата објавена од Едвард Сноуден, поранешен...
Забава

Гага е копија на нејзината мајка, двете објавија книга заедно (ФОТО)

Stefanija Kuzmanovska
Лејди Гага важи за една од најпопуларните пејачки во светот, а нејзина голема поддршка е нејзината мајка Синтија. Пејачката објави заедничка фотографија со неа на...
Забава

Зошто Твитер вели дека Џ.К. Роулинг е мртва?

Влатко Зорба
Џ.К.Роулинг, авторката на Хари Потер, денес ја објавува својата нова книга „Troubled Blood“, поради што Твитер го промовираше виралниот хаштаг #RIPJKRowling – наведувајќи дека нејзината...
Забава

Кралот на Инстаграм ја заврши својата книга и нуди 5.000 долари за една работа

Stefanija Kuzmanovska
Самопрогласен крал на Инстаграм и плејбој Дан Билзеријан им откри на своите следбеници дека ја завршил својата автобиографија и ги покани сите на промоција на...
Вести

Внуката на Трамп открива што има претседателот на САД против Ангела Меркел

Влатко Зорба
Сега веќе добро познатата книга „Премногу и никогаш не доволно – како моето семејство го создаде најопасниот човек на светот“, внуката на американскиот претседател Доналд...
МАГАЗИН

Хари и Меган се дистанцираа од книгата „Откривање на слободата“

Влатко Зорба
Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган се дистанцираа од ново објавената книга „Откривајќи ја слободата“ за нивниот живот во кралското семејство, тврдејќи дека тие...
МАГАЗИН

Ова би можело да промени сè! Наскоро излегува книга што ќе ја открие позадината на хаосот во Белата куќа

Stefanija Kuzmanovska
Претседателот на САД Доналд Трамп е прилично отворен човек и не се двоуми да каже сè што има на ум, што многумина го земаат за...
МАГАЗИН

Книгата за животот на Меган Маркл и Хари ќе нанесе поголема штета дури и од интервјуто на принцезата Дајана?

Stefanija Kuzmanovska
Книгата за животот на Меган Маркл и принцот Хари, оставајќи ги должностите на кралското семејство, наскоро треба да ја види светлината на денот, јавуваат странските...
СВЕТ

„НЕ СМЕЕВ ДА ГО ОСТАВАМ САМ СО ПУТИН“: Книгата на Болтон ја тресе Америка

Stefanija Kuzmanovska
Во интервју за „АБЦ Њуз“, поранешниот советник за национална безбедност Џон Болтон зборуваше за својата книга „Собата каде што сè се случи“, откривајќи што читателите...