Таг : Брус Вилис

Забава

Брус Вилис по 22 години го облече вселенскиот костум што го носеше во „Армагедон“(ФОТО)

Влатко Зорба
Еден од најголемите холивудски блокбастери од 1990-тите е филмот „Армагедон“. Како што е познато, во оваа продукција од 1998 година главната улога ја игра Брус...
МАГАЗИН

Брус Вилис сега е во карантин со својата поранешна и сегашна сопруга (ФОТО)

Stefanija Kuzmanovska
Семејството на Брус Вилис конечно се обедини откако неговата сопруга Ема Хеминг и нивните ќерки Евелин и Мабел се преселија заедно со поранешната сопруга на...
Забава

Брус Вилис и Деми Мур ја ишишаа „лустер“ својата ќерка и го објавија видеото на Инстаграм

Влатко Зорба
Дваесет години по разводот, Брус Вилис и Деми Мур, поради итни случаи предизвикани од коронавирусот, повторно се најдоа под ист кров со семејството. Тие неодамна...