Таг : Болест

СВЕТ

Необјаснета болест кај учесник во студијата: „Џонсон и Џонсон“ го прекина клиничкото испитување на потенцијална вакцина

Stefanija Kuzmanovska
Американската компанија Џонсон и Џонсон привремено го прекина клиничкото испитување на потенцијална вакцина против новиот коронавиру поради необјаснета болест на учесник во студијата, објави компанијата....
СВЕТ

Папата се моли за сите кои се борат со коронавирусот и последиците од болеста

Stefanija Kuzmanovska
Папата Фрањо изјави дека е со сите оние кои се борат со коронавирусот и неговите економски и социјални последици, потенцирајќи дека нема индикации дека пандемијата...
МАКЕДОНИЈА

Филипче: Носете заштитна опрема ако се сомневате дека сте болни

Берта Китинска
Апел до граѓаните да носат заштитна опрема ако се сомневаат дека се заболени кога ќе одат во маркети, аптеки, банки…, упати синоќа министерот за здравство...
МАКЕДОНИЈА

Малата Мила заврши една голема битка, по хемотерапијата заѕвони на ѕвончето во Детската клиника во Скопје (ВИДЕО)

Берта Китинска
Мила вчера заврши една голема битка и сите се радуваме заедно со неа. Малата Мила заѕвоне на ѕвончето за оздравување и тоа значи дека ја...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои се најголеми хипохондрици

Зодијакот ја дефинира нашата личност и ни покажува начини на кои размислуваме и како се однесуваме. Така е и со здравјето, односно нашиот пристап кон...
Забава МАГАЗИН

Шенон Доерти со трогателна исповед за депресијата и карциномот

Шенон Доерти се бори со тумор во четвртиот стадиум, со поддршка од своите најблиски. Ѕвездата од серијата Беверли Хилс отворено зборува за тоа како неколку...
Забава МАГАЗИН

Како изгледа вистинскиот живот на Џастин Бибер

Кристина Денесовска
  Канадскиот пејач во последните неколку месеци во потполносот го смени начинот на живот. Тој неодамна призна дека од 19 години живеел во пекол поради...
Забава МАГАЗИН

Лана дел Реј ја откажа турнејата, го изгубила гласот

Кристина Денесовска
Познатиот британски музичар, Елтон Џон, неодамна низ солзи го прекина концертот во Нов Зеланд, на кој настапуваше во рамките на својата тирнеја, поради губеше на...
Забава МАГАЗИН

Поранешна манекенка преку ноќ останала парализирана

Кристина Денесовска
Дизајнерката и поранешна манекенка Сониа Вера (46) едно утро во јуни 2017 година се разбудила со отрната рака, за која не ни помислила дека ќе...
МАКЕДОНИЈА

Како да се заштитите од коронавирусот при патување надвор од земјава?

Влатко Зорба
Во последните неколку недели, сите медиуми пишуваат за коронавирусот, а бројот на луѓе кои се заразија со смртоносниот вирус постојано се зголемува. СЗО советува да...