СТАНДАРД life

Брак

Шоубиз

Кевин Бејкон и Кира Сеџвик после 25 години брак дознале дека се братучеди

Radmila Tasevska
Актерскиот брачен пар Кевин Бејкон (65) и Кира Сеџвик (58) беа во хармоничен брак 36 години, но ја шокираа јавноста кога претходно беше откриено дека...
Шоубиз

Стифлер од „Американска пита“ се разведува по четири години брак

Radmila Tasevska
Ѕвездата на Американката Пита Шон Вилијам Скот поднел барање за развод од сопругата Оливија, пишува магазинот People. Според судските документи, актерот ги навел „непомирливите разлики“...
Секс и врски

Не мора да бидете идеални: 11 совети за хармоничен и среќен брак

Urednik
Добриот брак не е спој на „совршена двојка“. Тоа е моментот кога несовршениот пар учи да ужива во своите разлики, напиша еднаш хумористичниот писател Дејв...
Секс и врски

4 начини како повторно да ја запалите искрата во вашиот брак: Како повторно да флертувате со сопругот?

Urednik
Како што одминува времето, така се губи и страста меѓу брачните партнери, особено кога доаѓаат деца. Забораваме како беше на почетокот кога се околу нас...
Шоубиз

Сопругата на Брус Вилис: „Мојата љубов и обожавање кон него само расте“

Urednik
Откако на почетокот на 2023 година беше откриено дека големата актерска ѕвезда Брус Вилис боледува од фронтотемпорална деменција, семејството изгледа поповрзано од кога било. Болеста...
Шоубиз

Вистинска холивудска приказна: Го сними „Барби“, доби дете и сега – се омажи

Urednik
Откако постигна огромен успех со режијата на филмот „Barbie“, кој е во потрага по значителен број Златни глобуси и Оскари, Грета Гервиг ја круниса својата...
Шоубиз

Камерон Дијаз: Брачните парови треба да живеат во посебни куќи

Urednik
Актерката Камерон Дијаз крена бура по изјавата која беше протолкувана вака – „Она што е мое, не е и твое“. Дијаз тврди дека треба да...
Секс и врски

Кога жената е несреќна во бракот, таа се однесува ВАКА: Една НАВИКА особено сигнализира ПРОБЛЕМ

Urednik
Многумина денес со право не сакаат никого да трпат и на првите знаци на криза ја напуштаат брачната заедница. Незадоволството сè уште треба да кулминира...
Секс и врски

Зрела љубов: Пет работи кои се менуваат во бракот по 40-тите

Urednik
Велат дека петтата и седмата година од бракот се најкритични за луѓето кои се во постојана врска или брак. Од друга страна, истражувањата покажуваат дека...
Шоубиз

Нур (29) за врската со Пачино (83): Нема да се омажам за него, иако го сакам

Urednik
29-годишната Нур Алфалах проговори за врската со Ал Пачино со кој летово го доби синот Роман. Во интервју за TMZ таа изјави дека „не сака...