16.8 C
Скопје
25 септември, 2023
СТАНДАРД life

Брак

Шоубиз

Поради оваа изјава, фановите се убедени дека Адел се омажила во тајност

Urednik
Наводно, 35-годишната сопственичка на неколку „Греми“ Адел тајно „го кажала судбоносното да“ и му ветила „вечна љубов“ на 41-годишниот спортски агент Рич Пол. Приказните за...
Хороскоп

Бракот не им носи среќа на овие хороскопски знаци

Urednik
Зодијакот има 12 знаци, чии претставници се родени во различни месеци во зима, пролет, лето и есен. Секој од знаците ги обдарува своите сопственици со...
Шоубиз

Кевин Бејкон и Кира Сеџвик прославуваат 35 години брак

Urednik
АКТЕРСКАТА двојка Кевин Бејкон и Кира Сеџвик ја слават 35-годишнината од бракот. “Тоа беше во 1987 година на снимањето на Lemon Sky. Запознав еден човек...
Секс и врски

Кога сме најпривлечни за нашиот партнер? Одговорот го даваат експертите, а веројатно не е како што мислевте

Urednik
Сите секогаш се прашуваат како да ја задржат љубовта и страста по долги години брак. Дали станува збор повеќе за излегување на состаноци или одржување...
Шоубиз

Џенифер Анистон откри дека бракот на нејзините родители влијаел на нејзиниот љубовен живот

Urednik
Многумина се изненадени затоа што актерката Џенифер Анистон долго време е сингл, но откри дека се чувствува подобро кога не е во врска. Два неуспешни...
Шоубиз

Романтичен гест на Џенифер Лопез: Првата годишнина од бракот ја одбележа на посебен начин

Urednik
Дека секоја љубовна приказна има среќен крај, заклучија фановите на Џенифер Лопез и Бен Афлек кога парот пред една година реши да ја круниса љубовта...
Балкан микс

Бадриќ: Ако пак се омажам, може да ме закопаат заедно со тој тип

Urednik
Нина Бадриќ неодамна пееше на третото издание на Бања Лука Фест, по што даде интервју за ТВ Хајп во кое одговараше на прашања за бракот,...
Шоубиз

Ева Мендес е најголемиот обожавател на Гослинг: „Мојот човек. Мојот живот…’

Urednik
Холивудскиот актер Рајан Гослинг, кој моментално работи на промоцијата на својот најнов филм со Марго Роби „Барби“, навистина може да биде среќен што со себе...