СТАНДАРД life

совети

Здравје

Дали е подобро да се јаде брзо или бавно? Експертите имаат корисни совети

Radmila Tasevska
Во последните години слушаме многу за повнимателното конзумирање храна. Јадете побавно, промислено и без да гледате телевизија или во било кој друг екран, што ќе...
Секс и врски

Не мора да бидете идеални: 11 совети за хармоничен и среќен брак

Urednik
Добриот брак не е спој на „совршена двојка“. Тоа е моментот кога несовршениот пар учи да ужива во своите разлики, напиша еднаш хумористичниот писател Дејв...
Здравје

Храна за оние кои седат многу: како да се јаде во канцеларија?

Urednik
Седентарен начин на живот, работа на компјутер, во најдобар случај се движиме кога одиме од дома до превоз, а потоа во канцеларија. И кога работите...
Секс и врски

Среќата во бракот зависи од женската мудрост – 10 квалитети на мудра жена кои се неопходни за среќен брак

Urednik
Она што ја прави жената навистина добра сопруга е мудроста. Мудроста не се раѓа само така, таа доаѓа со искуство и знаење за животот. Еве...
Здравје

План одобрен од нутриционистите: Ослободете се од вашата желба за слатки за само 5 дена

Urednik
Шеќерот е многу полош од маснотиите за вашето здравје. Затоа, кога ќе престанете да јадете едноставни шеќери, вашето метаболичко, цревно, ментално и кардиоваскуларно здравје веднаш...
Фитнес

4 совети за намалување на воспалението после вежбање

Urednik
Ако некогаш сте направиле долга пауза од тренинзите, немојте да се изненадите ако почувствувате болки во мускулите и воспаление во вашето тело следниот ден откако...
Здравје

Како да ги победите вашите стравови: 6 совети од експерт за ментално здравје

Urednik
Многумина имаат тенденција да ги градат своите животи околу стравот што го чувствуваат. Стравот не спречува да ги прифатиме животните искуства такви какви што се...
Секс и врски

Како да го подигнете либидото кога не сакате секс?

Urednik
Има денови кога не се чувствувате најсекси. Може да има многу причини за ова, но може да влијае и на вашиот сексуален живот, бидејќи во...
Здравје

Едноставни совети за подобра хигиена: Што треба редовно да применувате, а што не

Urednik
Иако основните хигиенски процедури се јасни, не е на одмет да се зборува за некои работи кои секоја жена треба да ги знае и да...