СТАНДАРД life

Фитнес

Фитнес

Фитнес тренерка тврди дека оваа храна ги намалува салото на стомакот и надуеноста

Radmila Tasevska
Често слушаме за храната што треба да ја исфрлиме за да постигнеме порамен стомак. И иако е вистина дека има многу намирници кои дебелеат, важно...
Фитнес

5 совети за исхрана кои ќе ви помогнат побрзо да ги видите резултатите од тренингот

Urednik
Исхраната и вежбањето одат заедно. Она што го јадеме пред и за време на вежбањето има значително влијание врз нашето тело и како се чувствуваме...
Фитнес

Фитнес тренери ги отфрлија најчестите митови за вежбање и исхрана

Urednik
Фитнес-тренерите Натали Ева Мари и Џонатан Којл, ја испробаа секоја популарна диета и секој тренинг. Додека го пробиваа својот пат низ светот на фитнесот, научија...
Фитнес

Како можеме да поставиме одржливи новогодишни фитнес ветувања?

Urednik
„НОВА година, нов/а јас“, е слоганот кој многумина од нас го изговараат додека поставуваме големи планови, ветувања и цели за следната година. Но, како што...
Фитнес

Трчање или возење велосипед: Што е подобро кардио?

Urednik
Доколку сте наишле на дилемата дали е подобро трчањето или возењето велосипед, тогаш сигурно долго сте размислувале со оглед на тоа дека и двете дисциплини...
Фитнес

Како „џебната Венера“ останува фит во шестата деценија?

Urednik
Кајли Миног го привлече вниманието на целиот свет во осумдесетите години на минатиот век кога глумеше во ТВ сапуницата „Соседи“, а потоа кариерата ја насочи...
Фитнес

🎥Две вежби за цело тело кои ги прави Хали Бери, благодарение на кои изгледа спектакуларно на 57 години

Urednik
Актерката Хали Бери изјавила дека мотивацијата е најважна за вежбање, а за тоа значително придонесува добрата музика, а ја објави и плејлистата со која вежба...
Фитнес

Вежби кои го намалуваат ризикот од срцеви заболувања за дури 20%: Можете да започнете уште денес

Urednik
Вежбањето го намалува ризикот од срцеви заболувања и придонесува за подолг и поздрав живот, тоа е веќе познато. Доколку веќе практикувате некоја физичка активност или...
Фитнес

Одењето наназад е новиот фитнес хит, а еве кои придобивки ги носи

Urednik
Додека некои можеби користат обратно одење како дел од режимот на физикална терапија, други можеби го прават тоа за да ја подобрат својата физичка кондиција...
Фитнес

Зошто е важно да вежбате секој ден во исто време?

Urednik
Една нова студија спроведена на лабораториски глувци покажува дека редовниот ритам на вежбање носи повеќе здравствени придобивки. Иако постои централен телесен часовник во мозокот сместен...