Таг : Нова Година

Забава МАГАЗИН

Твитер заедницата жали по 2019 година

Се сеќавате ли на смешните сликички кои на почетокот од 2020 година ги преплавија социјалните мрежи? „2020 е моја година“, „Чувствувам дека 2020 ќе биде...
Забава МАГАЗИН

Сестрата на Мајли Сајрус поконтроверзна од неа

Мајли Сајрус е една од најконтроверзните американски пејачки и актерки која многупати ја шокирала јавноста. Се појавуваше во разни модни комбинации, а се чини дека...
Забава МАГАЗИН

Пријанка Чопра и Ник Џонас ја оправдаа титулата најдобро облечен пар и во 2020 година

Еден од омилените љубовни парови од светот на славните уште еднаш ги воодушеви обожавателите. Пријанка Чопра и Ник Џонас ја започнаа 2020 година на сцената...
Забава МАГАЗИН

Северина имаше тешка година, а сега отворено прозборе за тоа

Елена Даскалова
Пејачката Северина имаше навистина тешка година, која дефинитивно нема да ја заборави. Но, таа не дозволува таквата ситуација да ја скрши. На социјалните мрежи отворено...
МАКЕДОНИЈА

Ангеловска: Ви посакувам паметна, мудра и позитивна 2020 година

Министерката за финансии, Нина Ангеловска од врвот на планината Водно преку видео порака ја честиташе Новата 2020 година на граѓаните. „Покрај искрени честитки за здравје...
МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Искршен семафорот до бараките на Општина Кисела Вода

На новогодишната ноќ е искршен семафорот на булеварот Борис Трајковски веднаш до бараките на Општина Кисела Вода, во правец кон населбата Драчево, но само во...
Хроника

Физички нападнато 16 годишно момче во скопски угостителски објект

Во 05:00 часот утрово во угостителски објект на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ физички било нападнато 16-годишно момче, известува Министерството за внатрешни работи. Случајот го пријавил...
МАКЕДОНИЈА

Таравари на новогодишната ноќ во посета на дежурните екипи во Гостивар

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари на новогодишната ноќ бил во посета на дежурните екипи во Општината. Тој на својот Фејсбук профил објави фотографии на кои...
МАКЕДОНИЈА

Спасовски испрати честкика до граѓаните за Новата 2020 година

Министерот за внатешни работи Оливер Спасовски преку соопштение ја честиташе Новата година на вработените во МВР, но и на сите граѓани. „Министерот за внатрешни работи...
МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: Царовска, Шилегов и Арслани ги посетија мајката и првородените близначиња

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска заедно со директорката на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство во...