СТАНДАРД life

хороскоп

Хороскоп

Жените родени под овие четири знаци не можат да одолеат на шармот на постарите мажи

Radmila Tasevska
Во астролошкиот свет, одредени хороскопски знаци претпочитаат постари партнери. Нивната привлечност кон зрелост, искуство и стабилност често се рефлектира во нивните астролошки карактеристики. Привлечноста кон...
Хороскоп

Луѓето родени во овој хороскопски знак често ги потценуваат другите

Urednik
Во светот на хороскопот, постојат знаци кои често се истакнуваат над другите и се сметаат за најдобри во сè што прават. Најчесто тоа се Лавовите....
Хороскоп

Почна владеењето на Водолијата – еве зошто родените во овој знак се посебни

Urednik
ДЕНЕС влегуваме во сезоната на Водолија, време кога се слави еден од најнеобичните и најиновативните знаци на зодијакот. Луѓето родени во знакот Водолија, помеѓу 20...
Хороскоп

Овој хороскопски знак не сака да се воздржува во љубовните врски

Urednik
И покрај името, кое се поврзува со вода, Водолија е воздушен знак, чие правило ја означува средината на зимата. Таа трае приближно од 20 јануари...
Хороскоп

Рангирани најверните партнери на Зодијакот: Бегајте од првиот, а последниот ќе ви биде лојален засекогаш

Urednik
Што значи да се биде вистински лојален во врска? За некои луѓе тоа значи дека немате афери. За други, тоа значи да се браните еден...
Хороскоп

Три хороскопски знаци кои оваа година би можеле да направат естетски зафати

Urednik
Новата година носи нови почетоци, а за некои хороскопски знаци тоа вклучува размислување за естетски корекции. Еве три знаци кои би можеле да се одлучат...
Хороскоп

Четири хороскопски знаци кои не знаат како да се откажат од минатото

Urednik
СЕКОЈ има моменти кога се навраќа на минатото и размислува за моментите кои оставиле неизбришлива трага. Но, има луѓе кои често се „заглавуваат“ во вителот...
Хороскоп

Кинески хороскоп: 4 знаци кои ги чека љубовта на самиот почеток на годината

Radmila Tasevska
Многумина се надеваат на среќа и успех во новата година, но има четири знаци според кинескиот хороскоп кои можат да очекуваат нови љубовни партнери во...
Хороскоп

5 хороскопски знаци ќе доживеат спектакуларен раст во кариерата во текот на 2024 година

Urednik
Како што започнува Новата година и на повидок се првите работни денови, сигурно се прашувате што ве очекува во 2024 година во врска со вашата...
Хороскоп

Кои хороскопски знаци ќе ги остварат сите свои соништа во 2024 година?

Urednik
Новата година носи многу предизвици за сите, но ѕвездите ќе бидат особено поволни за некои поединци на нивниот пат кон успехот. Во продолжение ви откриваме...