Таг : Пари

Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои најмногу заработуваат

Кристина Денесовска
Иако Јарците не заработуваат колку би сакале, Рибите и Стрелците се исклучително задоволни со работата која ја работат. Тоа не важи за Близнаците и Раковите...
Забава МАГАЗИН

Последниот бивш маж на Памела откри детали за нивниот брак

Елена Даскалова
Дванаесетдневниот брак на Памела Андерсон и Џон Питерс ги наполни светските таблоиди со претпоставки и шпекулации поврзани со причините за нивниот развод. Тие првично изгледаа...
Забава МАГАЗИН

Пост Малон донел 50.000 долари во клуб и ги делел на присутните

Американците овој викенд ја следеа финалниот натпревар на NFL, која го носи популарниот назив Супербол. И додека многумина го славеа спектаклот, раперот Пост Млон одлучил...
МАКЕДОНИЈА

Реакција на КК Гостивар за распределувањето на општински пари за спорт

Stefanija Kuzmanovska
Управата на кошаркарскиот клуб Гостивар, со соопштение реагира на предлог одлуката за распределбата на финансиски средства наменети за спорт која идната недела треба да се...
Забава МАГАЗИН

Северина понудила пари за да го врати старателството

Елена Даскалова
Северина Којиќ се одлучила на драстичен чекор со цел да го врати старателството над синот Александар и да заврши судскиот спор помеѓу поранешните сопружници. Таа...
МАКЕДОНИЈА

ФОТО: На лоши маки сум, собираме донации за едно момче – Како барале пари во име на Џамбазов

„На лоши маки сум. Собираме донации за едно момче“. Вака преку лажниот профил на Фејсбук со името на актерот Игор Џамбазов барале пари од граѓаните....
Хроника

Преку Фејсбук профил со името на Игор Џамбазов барале пари за донации

Непознато лице преку Фејсбук профил со името на шоуменот и актер Игор Џамбазов барало донации од граѓани, пишуваат на фан страницата на социјалната мрежа на...
Хроника

Пакистанци и жители на Ваксинце киднапирале мигрант од Мароко и му барале пари

Вчера околу 11.00 часот во Полициска станица Сопот, М.М(25) од Палестина и Х.С(26) од Мароко, мигранти сместени во Транзитен центар Табановце пријавиле дека последните два...
Забава МАГАЗИН

Што треба да работат Меган и Хари за да имаат иста заработувачка како досега?

Елена Даскалова
Колку што последните настани во кралското семејство не им се допаѓаат (или им се допаѓаат) на членовите, толку луѓето низ светот во овој настан наоѓаат...
Забава МАГАЗИН

Светските ѕвезди донираат пари за Австралија

Елена Даскалова
Голем број светски музички, актерски и спортски имиња одлучија да ја покажат својата хумана и емпатична страна и да донираат пари за борбата против пожарите...