СТАНДАРД life

Пари

Шоубиз

📸 Ким стана амбасадорка на Баленсијага: „Таа ја интересираат само парите“

Radmila Tasevska
Ким Кардашијан е на удар на критики откако откри дека станала амбасадор на Баленсијага една година откако брендот ги згрози луѓето со шокантна кампања во...
Хороскоп

Три хороскопски знаци ќе имаат толку пари што нема да можат да ги потрошат

Radmila Tasevska
Астролозите издвоија три хороскопски знаци чија финансиска состојба значително ќе се подобри од почетокот на годината. Близнаци Претставниците на овој знак веќе долго време работат...
Хороскоп

3 знаци на зодијакот во новата година ќе влезат со многу повеќе пари, а на некои им се насмевнува џекпот

Urednik
Секое време има свои среќници, а кога станува збор за претстојниот период, три конкретни знаци треба да се во очекување: Вага Следната година ќе им...
Шоубиз

Расел Бренд ги моли фановите за пари: „Претворете ја моралната поддршка во финансиска поддршка“

Urednik
Расел Бренд побара од фановите да ја претворат својата морална поддршка во финансиска поддршка додека тој се бори откако беше обвинет за силување и сексуален...
Хороскоп

Ѕвездите им се наклонети: Овие знаци никогаш не се без пари

Radmila Tasevska
Дали сте забележале дека некои луѓе имаат само среќа кога станува збор за пари? Што и да прават, колку и да трошат, парите некако им...
ЕКОНОМИЈА

Експеримент за кој допрва ќе се зборува: Добивате 1.200 евра, а не правите ништо

Влатко Зорба
Група избрани Германци ќе добијат безусловен основен приход од 1.200 евра месечно, како дел од експериментот што ќе започне денес и ќе трае во следните...
КОМПАНИИ

Српски функционер: Заработувам над 30.000 € месечно, но мене пари не ми требаат

Влатко Зорба
Душан Бајатовиќ, директор на јавното претпријатие „Србијагас“ и функционер на владејачката СПС, неодамна дојде на позицијата директор на „Гастранс д.о.о.“, а на тоа место не...
КРИПТОВАЛУТИ

Норвешка централна банка: Биткоинот нема да ги замени парите

Влатко Зорба
Норвешка неодамна се појави како земја со најголемо учество на безготовински плаќања во светот, но гувернерот на централната банка вели дека луѓето не треба да...