СТАНДАРД life

Декември

Хороскоп

ПРВАТА НЕДЕЛА ОД ДЕКЕМВРИ ЌЕ БИДЕ БУРНА: Овие два ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ наскоро ќе се најдат во ПРЕДИЗВИКУВАЧКИ ситуации!

Urednik
Во почетокот на декември астролошкиот свет чука во ритам на возбуда, со посебен фокус на два хороскопски знаци кои ќе бидат во епицентарот на настаните....
Хороскоп

Еве кој ден во декември ќе биде најдобар за секој хороскопски знак!

Urednik
Декември е близу, а ѕвездите се усогласуваат за да му донесат посебен ден на среќа на секој хороскопски знак. Еве кој датум ќе биде најсветлиот...
Хороскоп

Три хороскопски знаци кои ќе доживеат љубовни промени во декември

Urednik
Додека зимските ѕвезди сјаат во студените декемвриски ноќи, на некои хороскопски знаци им носат посебни промени во љубовниот живот. Декември, месец на празници, размислувања и...
Хороскоп

Хороскопски знаци кои во декември ќе доживеат промени за кои не ни сонувале

Urednik
Привршува уште една година и сега е вистинското време да се направи сметка. Последниот месец веќе е зад аголот, а ќе донесе предизвици за одредени...
ЕКОНОМИЈА

Раст на кредитите и депозитите во декември минатата година

Stefanija Kuzmanovska
Раст и кај депозитите и кај кредитите е забележан во декември минатата година. Според објавените податоци на Народната банка на месечна основа депозитите бележат раст...