16.8 C
Скопје
25 септември, 2023
СТАНДАРД life

љубов

Секс и врски

Што се случува во мозокот кога ќе се заљубите?

Urednik
Кога се заљубуваме доживуваме силни чувства кои ни го менуваат животот на различни начини. И иако најромантичните веруваат дека срцето има водечка улога во секоја...
Хороскоп

Четири хороскопски знаци кои се плашат дека никогаш нема да најдат љубов

Urednik
ЉУБОВТА е чувство кое многу луѓе се обидуваат да го најдат цел живот. Додека некои лесно влегуваат и излегуваат од врските, други се плашат дека...
Секс и врски

Дали треба да се венчате поради љубов или поради финансиска сигурност?

Urednik
Едно истражување покажа дека 56 отсто од Американците велат дека повеќе би сакале партнер кој им обезбедува финансиска сигурност, наместо партнер во кој се длабоко...
Хороскоп

Кој хороскопски знак е совршен партнер за вас?

Urednik
Во потрагата по љубов и среќа, многу луѓе се прашуваат дали хороскопот може да понуди насоки за пронаоѓање на совршениот партнер. „Тајмс оф Индија“ издвои...
Хороскоп

Со кои знаци Девиците ќе бидат среќни и добро ќе се надополнуваат, а кој ќе ги полудува?

Urednik
Девиците се интровертни и чувствителни, а емоциите ги кријат зад ладна и логична маска. Тие се држат до рутината и организираниот живот, па им треба...
Хороскоп

Која е вашата судбинска љубов според Хороскопот?

Urednik
Хороскопот открива која е вашата судбинска љубов, со кого ќе бидете – некогаш! Постојат неколку комбинации на астролошки знаци за кои експертите во оваа област...
Хороскоп

Нивната љубов е најпосебна: Какви се Девиците кога ќе се заљубат?

Urednik
Девиците внимателно пристапуваат кон сè што прават, вклучувајќи го и заљубувањето. За нив заљубувањето е смислен процес кој ја комбинира нивната аналитичка природа со длабоки...
Хороскоп

Хороскопски знаци кои немаат среќа во љубовта

Radmila Tasevska
Љубовта е важна ставка во животот, нè движи и не прави среќни. Некои се со партнери затоа што се вистински заљубени, некои за корист, и...
Секс и врски

Најголемите машки стравови во љубовта

Radmila Tasevska
Иако важат за посилна половина, мажите всушност имаат ирационални стравови кои на (повеќето) жени, не би им паднале на памет. Некои од нивните стравови навистина...