Таг : Песна

МАГАЗИН

Цетински мисли дека во негова песна ја предвидел короната

Stefanija Kuzmanovska
Во последните месеци, пејачот Тони Цетински привлекува поголемо внимание со своите ставови за вакцинирање отколку со пеењето. Меѓу најновите објави на неговите социјални мрежи, големиот...
Забава

Забава во СКАрантин: Суперхикс повторно одушевија и од карантин со нова песна и спот

Кога станува збор за забава, песна и многу скокање, на тоа поле Суперхикс се незаменливи долги години на македонската естрада. Карантинот не ги спречи, туку...
Забава

Уникатно и креативно: Сара Мејс во време на коронавирус издаде нова песна (ВИДЕО)

Берта Китинска
Уникатно, креативно и во свој стил, Сара Мејс во време на коронавирус издаде нова песна. Песната тргна како музички мотив на харфа, која таа го...
Забава

Ролинг Стоунс со нова песна, посветена на пандемијата (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Ролинг Стоунс ја објавија својата прва песна од 2012 година, посветена на пандемијата „КОВИД-19“, јавија светските новински агенции. Песната „Living in a Ghost Town“ е...
Забава МАГАЗИН

Бекстрит бојс го пејат големиот хит на домашниот концерт на Елтон Џон

Елтон Џон ги забавуваше фановите од својата дневна соба, а како специјални гости, исто од нивните дневни соби, се придружија момците од Бекстрит бојс. Тие...
Забава МАГАЗИН

Српската група Хјурикејн преку новата песна пратија силна порака

Кристина Денесовска
Групата Хјурикејн денеска ја претстави песната Roll the Dice. Станува збор за еден од двата сингла кои трите србинки ги снимиле при крајот на минатата...
Забава МАГАЗИН

Боб Дилан по осум години објави нова песна

Американскиот кантавтор и нобеловец Боб Дилан издаде нова авторска песна по осум години. Во неа се зборува за убиството на 35 претседател на САД, Џон...
Забава МАГАЗИН

Песна на Рики Мартин прогласена за културно наследство

Во 1999 година, Рики Мартин ја издаде песната „Livin’ la Vida Loca“ која само докажа дека е неприкосновен крал на латино-попот. После ова, многу музички...