Таг : жена

МАГАЗИН

Дали желбата на мажот за секс е навистина поголема од женската?

Stefanija Kuzmanovska
Припишувањето на сексуалната желба на мажите е апсолутно проблематично, особено ако погледнете во мажи кои се во подолги врски или бракови, покажува неодамнешно истражување покажува,...
СВЕТ

Жена плукнала патник во автобус, по што тој ја исфрлил на тротоар (ВИДЕО)

Stefanija Kuzmanovska
Канада беше згрозена од инцидентот што се случи во Ванкувер кога жена плукнала маж во автобус, по што тој ја исфрлил надвор. Како што може...
Хроника

Жена пронајдена мртва во стан во Скопје

Берта Китинска
Седумдесетгодишна жена вчера била пронајдена почината во стан во Скопје. Како што информираат од МВР, вчера попладне во 16:30 часот во ПС Аеродром било пријавено...
МАГАЗИН

Какви жени бараат мажите според хороскопскиот знак?

Влатко Зорба
Во потрага по идеален животен партнер, луѓето честопати се свртуваат кон проучување на хороскопските знаци. Некои одат дотаму што велат дека не сакаат да се...
МАГАЗИН

Кога маж ќе види гола жена, овие пет работи му поминуваат низ глава

Stefanija Kuzmanovska
Многу жени мислат дека нивните партнери размслуваат само за несовршеностите кога ќе го видат нивното голо тело, но мажите дури и не го гледаат она...
МАГАЗИН

Се огласи жената на која Наоми Кембел ѝ го „украде“ сопругот

Stefanija Kuzmanovska
Манекенката Наоми Кембел беше во среќна врска со рускиот милијардер Владислав Доронин се до 2013 година, а малкумина се сеќаваат дека таа го растури неговиот...
Хроника

Повредена жена во Скопје – ја удрил со запрежна кола и побегнал

Берта Китинска
Вчера во 11,15 часот било пријавено дека во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ со повреди здобиени од сообраќајна незгода била донесена А.Ц.(80) од Скопје. Имено, истиот...
Хроника

Осумнаесетгодишник ранет со остар предмет во Жена-парк во Тетово

Берта Китинска
Осумнаесетгодишен тетовец е ранет со остар предмет синоќа околу 23 часот во Жена-парк во Тетово, откако имал вербална расправија со две лица. Повредениот е хоспитализиран...
Хроника

Обвинение против скопјанец: Претепал жена до смрт

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против едно лице од Скопје поради убиство на жена со која живеел во своето домаќинство и побара да му...