СТАНДАРД life

ЖЕНА

Стил

📸 Најследената жена на Инстаграм фотографирана во Париз: Нејзиното лице привлече внимание

Radmila Tasevska
Селена Гомез го привлече вниманието со својот изглед во Париз. Актерката и пејачка е фотографирана на вечера во краток црн фустан, но вниманието го украде...
Стил

📸 Можете ли да верувате дека оваа жена има 74 години?

Radmila Tasevska
Вера Ванг беше олицетворение на гламурот во долг бел фустан на гала вечерта на БАФТА 2024. Модната легенда ги сврте главите во елегантен аутфит кој...
Шоубиз

📸 Погледнете како изгледала оваа девојка пред да се омажи за Канје Вест

Radmila Tasevska
Бијанка Цензори е тема на светските медиуми во последните неколку месеци, пред сè благодарение на бракот со Канје Вест, во кој помина низ огромна трансформација....
Секс и врски

Јасни знаци дека жената навистина доживува оргазам, не може се да одглуми

Urednik
Жените потешко доживуваат оргазам од мажите, а понекогаш дури и се преправаат дека ја достигнале кулминацијата за да не го повредат партнерот. Сепак, истражувачите тврдат...
Секс и врски

Кога жената е несреќна во бракот, таа се однесува ВАКА: Една НАВИКА особено сигнализира ПРОБЛЕМ

Urednik
Многумина денес со право не сакаат никого да трпат и на првите знаци на криза ја напуштаат брачната заедница. Незадоволството сè уште треба да кулминира...
Секс и врски

Мистеријата на неверството: Ова е главната причина зошто мажите изневеруваат совршени жени

Urednik
Често се случува жената, исполнета со љубов и обидувајќи се да направи сè совршено, да остане во неверување кога ќе открие дека нејзиниот сопруг ја...
Секс и врски

Што им поминува низ главите на мажите после водење љубов?

Urednik
Иако често се вели дека мажите не размислуваат премногу за време и по сексот, ги интересира само уживањето, постојат некои истражувања кои го докажуваат спротивното....
Секс и врски

Среќата во бракот зависи од женската мудрост – 10 квалитети на мудра жена кои се неопходни за среќен брак

Urednik
Она што ја прави жената навистина добра сопруга е мудроста. Мудроста не се раѓа само така, таа доаѓа со искуство и знаење за животот. Еве...
Секс и врски

Мажите признаа која е разликата помеѓу жената што ја сакаат и онаа со која имаат само секс

Urednik
Мажите се похотливи суштества, особено кога станува збор за секс. Иако тоа е познато, тие сепак нагласуваат дека сексот со жена што ја сакаат значително...