Таг : маж

Забава МАГАЗИН

Ја прекршил наредбата за карантин и отишол на риболов, па го изел крокодил

Маж во Руанда ја прекршил наредвата за изолирање поради коронавирусот за да отиде на риболов, но го убил и изел крокодил. „Го прекраши правилото за...
Хроника

Сопружници се степале и демолирале изнајмена викендица во Маврово

Сопружници направиле штета на инвентар и си нанеле повреди, откако се степале во викендичка која изнајмиле. Според СВР Тетово, вчера било пријавено дека во викендица...
Забава МАГАЗИН

Класични грешки кои мажите ги прават на првиот состанок

Кристина Денесовска
Иако многумина не размислуваат веднаш на некои од овие работи, всушност тие би можеле да бидат клучни за успехот односно неуспехот на потенцијалните врски. Доста...
Забава МАГАЗИН

Една жена добива цвеќе за Валентајн од мртвиот сопруг

Кристина Денесовска
Маж од Кентаки се осигурал, дека по неговата смрт, неговата сопруга ќе добива цвеќе за Валентајн, што трае веќе осум години, пренесува CNN. Сопругата на...
Забава МАГАЗИН

Зошто треба да престанете да купувате рози за Денот на вљубените

Кристина Денесовска
Розата е најчест и најпопуларен подарок за драга личност на Валентајн, всушност и не е добра замисла. Пред се, розите на тој ден се особено...
Хроника

Пронајден мртов маж во стан во Скопје

Берта Китинска
Во Полициската станица Бит-пазар во попладневните часови на 12 февруари било пријавено дека во стан на скопската улица Џон Кенеди починат бил пронајден 38-годишен скопјанец....
Хроника

Сакал да го голтне хероинот за да го сокрие од полицијата

Берта Китинска
Дебранецот на возраст од 33 години, кој бил сопатник во автомобил „шкода“, при полициски преглед во близина на браната „Шпилје“ се обидел да проголта хероин...