СТАНДАРД life

маж

Секс и врски

Мистеријата на неверството: Ова е главната причина зошто мажите изневеруваат совршени жени

Urednik
Често се случува жената, исполнета со љубов и обидувајќи се да направи сè совршено, да остане во неверување кога ќе открие дека нејзиниот сопруг ја...
Секс и врски

Што им поминува низ главите на мажите после водење љубов?

Urednik
Иако често се вели дека мажите не размислуваат премногу за време и по сексот, ги интересира само уживањето, постојат некои истражувања кои го докажуваат спротивното....
Шоубиз

Бритни Спирс за прв пат во јавноста по објавувањето на нејзините мемоари: Беше во друштво со маж, а еве кој е (ФОТО)

Radmila Tasevska
Пејачката Бритни Спирс за првпат е видена во јавноста по објавувањето на нејзините мемоари „The woman in me“. Таа прошета низ Холивуд, придружувана од Кејд...
Секс и врски

Мажите признаа која е разликата помеѓу жената што ја сакаат и онаа со која имаат само секс

Urednik
Мажите се похотливи суштества, особено кога станува збор за секс. Иако тоа е познато, тие сепак нагласуваат дека сексот со жена што ја сакаат значително...
Шоубиз

Само четири мажи двапати ја освоија титулата за најзгоден маж на светот

Radmila Tasevska
Патрик Демпси, 57-годишниот актер кој се прослави со улогата во серијата „Вовед во анатомија“, каде што го игра неврохирургот Дерек Шепард, оваа година е прогласен...
Шоубиз

Прогласен најзгодниот маж на светот за 2023 година

Radmila Tasevska
Актерот Патрик Демпси е прогласен за најсексипилен маж на годината од страна на магазинот People. Поминаа речиси две децении откако Патрик Демпси се појави на...