СТАНДАРД life

Врска

Балкан микс

📸 Јелена Розга во врска со синот на Тончи Хуљиќ? Фатени заедно во шопинг

Radmila Tasevska
Розга и Иван се заедно со години, но секогаш вешто избегнувале да ја коментираат нивната врска. Пејачката Јелена Розга секогаш се трудела својот приватен живот...
Шоубиз

Кевин Костнер беше прашан за новата врска на неговата поранешна сопруга: „Немам јас сосед“

Radmila Tasevska
Неодамна беше откриено дека Кристин Баумгартнер, поранешната сопруга на Кевин Костнер, е во врска со финансиерот Џош Конор, пријател на Кевин и поранешен сосед на...
Шоубиз

По врската со фаталниот Французин, Дуа Липа во врска миленикот на Британија

Urednik
Љубовниот живот на пејачката Дуа Липа во последно време привлекува внимание. Пејачката со албанско потекло неодамна се забавуваше со познатиот француски режисер Ромен Гаврас, на...
Секс и врски

7 фрази кои откриваат токсичен сопруг

Urednik
Понекогаш луѓето предизвикуваат психолошка штета на другите без воопшто да се свесни за тоа. Кога зборуваме за токсичен партнер, пред се мислиме на личност која...
Шоубиз

Ова е најдобриот знак дека врската на Бредли Купер и Џиџи Хадид е многу сериозна

Urednik
И покрај тоа што овогодинешните награди Златен глобус му оставија горчлив вкус во устата, бидејќи и овој пат не ја однесе дома посакуваната статуетка, Бредли...
Секс и врски

4 начини како повторно да ја запалите искрата во вашиот брак: Како повторно да флертувате со сопругот?

Urednik
Како што одминува времето, така се губи и страста меѓу брачните партнери, особено кога доаѓаат деца. Забораваме како беше на почетокот кога се околу нас...
Секс и врски

9 знаци дека имате работа со манипулатор: Ќе ги контролира вашите емоции, ќе ве обвинува за грешките

Urednik
Љубовта понекогаш е толку слепа што не гледаме очигледни знаци во врска со партнерот. Трепериме кога сме околу него, гледаме на се низ розови очила,...
Шоубиз

🎥Мини Драјвер: Мет Дејмон ми раскина пред Оскарите и дојде со друга девојка

Urednik
Познатата актерка Мини Драјвер се отвори за врската со Мет Дејмон и откри зошто изгледала „тажно“ кога му бил врачен Оскар во 1998 година. Дејмон...
Шоубиз

По неполна година врска, раскинаа Кендал Џенер и Бед Бани

Urednik
Романсата помеѓу Кендал Џенер и порториканскиот рапер Бед Бани дојде до својот крај, пишува магазинот People. Нивното последно јавно излегување беше на афтер-забавата во Saturday...