Таг : секс

МАГАЗИН

Експерти: Чекањето да се појави желба за секс е сосема погрешно, тој треба да се испланира

Вреди да се размислува и да се зборува за тоа како се чувствувате како партнер кога станува збор за желба за секс и како овие...
СВЕТ

Градоначалник во Италија се заканува: Без секс до 31 октомври, тешко на секој што ќе го прекрши правилото

Stefanija Kuzmanovska
Градоначалникот на Месина, Катено Де Лука, познат по своите недипломатски и остри пораки, ги предупреди граѓаните во неодамнешното видео од неговиот кабинет да се почитуваат...
МАГАЗИН

Овие три хороскопски знаци не можат без секс

Stefanija Kuzmanovska
Ако ги прашате астролозите, постојат три хороскопски знаци кои најтешко ја издржуваат апстиненцијата од сексот. Апстиненцијата најтешко ја поднесуваат Близнаците, Шкорпиите и Стрелците. За нив...
МАГАЗИН

Девицата „пребирлива до болка“, Јарецот „игра на безбедно“, Водолијата „непредвидлива“

Влатко Зорба
Шкорпиите се нашироко познати како најголеми љубовџии во зодијакот, а на жешките игри се препуштаат без табуа. Раковите сексот секогаш го врзуваат со емоциите, па...
Забава МАГАЗИН

Орландо Блум откри дека бил во целибат шест месеци пред да започне врска со Кејти Пери

Актерот Орландо Блум неодамна дозна дека ќе добие дете со пејачката Кејти Пери, а сега откри и детали од својот сексуален живот. Во интервју за...
Забава МАГАЗИН

Џастин Бибер сподели детали од приватниот живот

Кристина Денесовска
Пејачот Џастин Бибер за обожавателите откри детали од својот приватен живот. По концертот во Лондон, фановите имаа причика да го прашаат Џастин што ги интересира,...
Забава МАГАЗИН

Причини зошто пријателството со бенифиции е лошо

Пријателството со бенефиции за многумина звучи како спојување а убавото со корисното. Сепак, постојат причини поради кои наизглед идеалното сценарио може да тргне на лошо....