СТАНДАРД life

секс

Секс и врски

Наутро или навечер: Кое е идеалното време за водење љубов?

Urednik
Многу луѓе замислуваат дека најдобриот секс се случува доцна навечер во мрачен и романтичен амбиент, но постојат некои научни причини кои покажуваат дека утринскиот секс...
Секс и врски

Како интимните односи позитивно влијаат на вашата физичка и емоционална благосостојба?

Urednik
Научните истражувања истакнуваат десет причини зошто сексот е исклучително корисен за здравјето. Еве резиме на клучните наоди: Го ублажува стресот Сексот ги стимулира хемиските процеси...
Секс и врски

Жени откриваат: Мажите со овие особини се најдобри во кревет

Urednik
Женскиот оргазам отсекогаш бил комплицирана тема, а многу мажи сè уште не разбираат сè за него. Многу фактори влијаат каков љубовник ќе биде мажот и...
Секс и врски

Што им поминува низ главите на мажите после водење љубов?

Urednik
Иако често се вели дека мажите не размислуваат премногу за време и по сексот, ги интересира само уживањето, постојат некои истражувања кои го докажуваат спротивното....
Секс и врски

Гласно и јасно: Шест знаци дека вашиот сексуален живот не функционира

Urednik
Важно е да ги препознаете суптилните знаци кои укажуваат дека вашиот сексуален живот не е добар, за што поскоро да најдете решение. Знаци дека вашиот...
Секс и врски

Што се случува во телото ако немате секс барем еднаш неделно?

Urednik
Редовниот секс е основна потреба, а носи и многу придобивки за физичкото и менталното здравје. Толку многу што за нашето здравје е речиси исто толку...
Секс и врски

Овие видови на храна ќе ви помогнат многу во сексот

Radmila Tasevska
Овие шест видови на храна ќе го подобрат здравјето и во исто време ќе ви овозможат да бидете повеќе сексуални. Акаи бери Јадете акаи бери....
Секс и врски

Мажите признаа која е разликата помеѓу жената што ја сакаат и онаа со која имаат само секс

Urednik
Мажите се похотливи суштества, особено кога станува збор за секс. Иако тоа е познато, тие сепак нагласуваат дека сексот со жена што ја сакаат значително...