Таг : алкохол

Хроника

Продала шест шишиња вино, едно шише текила и вотка на 15 годишник, заработи кривична

Берта Китинска
Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе Обвинителен предлог против 53-годишна жителка на Кавадарци и против правното лице Друштво за услуги и трговија ПАКО-ПРОМ Пане ДООЕЛ увоз...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Претеравте со пиење? Ова се лекови за различни видови мамурлак

Елена Даскалова
Мамурлакот можете да го излечите со банана, со богат масен појадок, со јатки, па дури и со антихистаминик, но сето тоа во зависност што сте...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Поради премногу алкокол за време на празниците чувствуваме тежина

Кристина Денесовска
За многумина празниците и пијалокот одат рака под рака, а според истражувањата во периодот меѓу Божик и Нова година, најмногу се консумира лкохол. Освен стандардните...
МАКЕДОНИЈА

Стоилов направил сообраќајка која поминала без записник во полиција?

Александар Тодески
Без записник во полицијата поминала сообраќајна несреќа во која два автомобила се речиси целосно уништени од предната страна, пишува Ипортал. Изворот кој до порталот ги...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Алкохолот неповолно влијае врз вашиот тен

Елена Даскалова
Во пресрет на предновогодишните прослави, како и дочекот на Новата година, еден шведски бренд за козметика потсетува дека алкохолот ја уништува кожата и дека мора...
Забава МАГАЗИН

Хороскопот открива: Каков алкохолен пијалок сте и како делувате на спротивниот пол

Овен Бидејќи сакате од се да правите циркус, вие сте коктел. Слаткоречиви сте, слатки, фаќате на изненадување, несвест и шаренило. Бик Вие сте како ликер....
Хроника

МВР: Над 150 казни за возење под дејство на алкохол и други прекршоци

Влатко Зорба
Во периодот синоќа од 22.00 до 04.00 часот, на територијата на град Скопје, Одделението за безбедност на патниот сообраќај во содејство со полициски службеници од...
МАГАЗИН Стил

Овие 5 нешта никогаш не смеат да се најдат на вашето лице

user2
Интернетот е преплавен со домашни и природни маски и пилинзи кои гарантираат почисто лице и поблескава кожа. Но, дали смеете слепо да верувате во тоа?...
Забава МАГАЗИН

Бен Афлек повторно потклекна пред својот најголем порок

user2
Откако неодамна 47-годишниот Бен Афлек се пофали на социјалните мрежи дека една година нема пиено алкохол, одлучи дека тоа треба да се прослави со забава....