Таг : Рак

СВЕТ

Аспиринот го намалува ризикот од рак на дигестивниот тракт

Stefanija Kuzmanovska
Редовната употреба на аспирин го намалува ризикот од карцином на дигестивниот тракт за 20 до 40 проценти, според наодите објавени во четвртокот, пренесе АФП. Постојат...
Забава МАГАЗИН

Четирите најемпатични хороскопски знаци

Кристина Денесовска
На некои луѓе им е многу полесно од останатите да се стават во туѓата кожа и да сфатат како се чувствуваат. Емпатијата е една голема...
Забава МАГАЗИН

Шенон Доерти бесна на оние кои ја прекршија изолацијата

Актерката Шенон Доерти, која ја паметиме по улогите во „Беверли хилс“ и „Волшебнички“ со години се бори со опасниот рак. Нејзе многу ја плаши оваа...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци со кои отворено може да разговарате за своите чувства

Кога некој ќе ве праша како сте, дефинитивно не очекува дека ќе почнете да му зборувате за се и сешто. Но, без оглед на тоа,...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои се најголеми хипохондрици

Зодијакот ја дефинира нашата личност и ни покажува начини на кои размислуваме и како се однесуваме. Така е и со здравјето, односно нашиот пристап кон...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои се меѓу најкомплицираните

Без оглед на то колку луѓето изгледаат отворено и приступачно, некои од нив тешко ќе ги прочитате и сфатите што точно мислат. Тоа е една...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои се одличен избор за сериозна врска

Кристина Денесовска
  Луѓето родени под емоционално позрел хороскопски знак, правилно ќе ја дефинираат врската, ќе ве фатат за рака и ќе ве запознаат со своите родители....
Забава МАГАЗИН

Сезоната на Риби носи среќа во љубовта

Кристина Денесовска
Сезоната на Риби на поедини хороскопски знаци ќе им донесе среќа кога станува збор за заљубување и наоѓање на сродната душа. Кога започнува сезоната на...
Забава МАГАЗИН

Сезоната на Риби ќе биде посебна за три хороскопски знаци

Кристина Денесовска
За време на поголемиот дел од сезоната на Риби, нашата среќа ќе биде пореметена од ретроградниот Меркур, но поради тоа не треба да очајувате. Тоа...