Таг : Италија

Вести

Во Италија над 31.000 новозаразени и 199 починат од Ковид-19

Влатко Зорба
Италија во последните 24 часа регистрира рекордни 31.084 нови случаи на коронавирус, а 199 лица починаа како резултат на Ковид-19, соопшти денеска Министерството за здравство....
СВЕТ

ИТАЛИЈА ТОНЕ: Уште 24.991 нови случаи, починаа 205 лица

Stefanija Kuzmanovska
Италија регистрираше рекордни 24.991 нови случаи на коронавирус во изминатите 24 часа, а други 205 лица починаа како резултат на Ковид-19, соопшти денеска Министерството за...
СВЕТ

ВО ИТАЛИЈА Е ПОЛОШО ОД АПРИЛ: Срушен корона-рекорд, регистрирани најмногу зарзени од почетокот на пандемијата

Stefanija Kuzmanovska
Италија регистрирала 21.994 нови случаи на коронавирус во изминатите 24 часа, соопшти денеска Министерството за здравство, што е највисоко за еден ден од почетокот на...
Вести

Ескалираа протестите во Италија заради воведените мерки (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Денеска се одржаа протести во повеќе италијански градови поради владините мерки против коронавирусот, а судири меѓу демонстрантите и полицијата се случија на неколку митинзи. Римскиот...
Вести

Бројот на заразени расте, италијанската влада воведува нови мерки

Влатко Зорба
Денес италијанската влада објави нови мерки за борба против коронавирусот, по неколкудневниот раст на бројот на новозаразени. Владата на Џузепе Конте и претставниците на регионалните...
СВЕТ

НОВО НИВО НА КОРОНА ПЕКОЛ ВО ИТАЛИЈА – Повеќе од 16.000 новозаразени за 24 часа

Stefanija Kuzmanovska
Во Италија во последните 24 часа се регистрирани 16.079 нови случаи на коронавирус, што е највисоко за еден ден од почетокот на пандемијата, објави Министерството...
СВЕТ

Во Италија рекордни 15.199 нови случаи на коронавирус

Stefanija Kuzmanovska
Во Италија денеска се регистрирани 15.199 нови случаи на заразени со коронавирус, што е нов дневен рекорд во оваа земја, објави Министерството за здравство. Смртта...
Вести

ИТАЛИЈА СРУШИ РЕКОРД: Повеќе од 10.000 заразени со коронавирус за еден ден!

Влатко Зорба
Во Италија во последните 24 часа се регистрирани 10.010 нови случаи на коронавирус, што е највисок дневен биланс на новоинфицирани лица од почетокот на епидемијата....