СТАНДАРД life

Сталоне

Шоубиз

(ВИДЕО) Огромна толпа во Рим го следеше Сталоне, луѓе врескаа

Urednik
Холивудскиот актер Силвестер Сталоне замина на одмор во Италија. Иако е огромна светска ѕвезда, сигурно не очекувал да привлече вакво внимание. Тој и неговото семејство...
Шоубиз

Рамбо стигна во Ватикан: Сталоне со семејството на прием кај папата

Urednik
Папата Франциск во петокот на приватна аудиенција во Ватикан го прими холивудскиот актер со италијанско потекло Силвестер Сталоне и неговото семејство, соопшти Светата столица. Сталоне...
БИЗЛАЈФ

Од Абрамович до Сталоне: Какви имоти купија sвездите во 2020 година?

Влатко Зорба
Пандемијата Ковид-19 не ги принуди славните да се откажат од купување луксузни недвижнини ширум светот. И оваа година, актери, бизнисмени и пејачи купија имот, вили,...