СТАНДАРД life

Ватикан

Шоубиз

Рамбо стигна во Ватикан: Сталоне со семејството на прием кај папата

Urednik
Папата Франциск во петокот на приватна аудиенција во Ватикан го прими холивудскиот актер со италијанско потекло Силвестер Сталоне и неговото семејство, соопшти Светата столица. Сталоне...
БИЗЛАЈФ

НАД 3.000 НЕДВИЖНИНИ САМО ВО РИМ: Ватикан има имот во Италија, Велика Британија, Франција, Швајцарија…

Влатко Зорба
Според податоците на Управата за имот на Апостолската столица (АПСА), Ватикан има голем број на имоти во Париз, Лондон и Женева, како и околу 3.000...