СТАНДАРД life

Папа Франциск

Шоубиз

Рамбо стигна во Ватикан: Сталоне со семејството на прием кај папата

Urednik
Папата Франциск во петокот на приватна аудиенција во Ватикан го прими холивудскиот актер со италијанско потекло Силвестер Сталоне и неговото семејство, соопшти Светата столица. Сталоне...