СТАНДАРД life
Шоубиз

Рамбо стигна во Ватикан: Сталоне со семејството на прием кај папата

Папата Франциск во петокот на приватна аудиенција во Ватикан го прими холивудскиот актер со италијанско потекло Силвестер Сталоне и неговото семејство, соопшти Светата столица.

Сталоне со семејството и Папата Франциск
Сталоне со семејството и Папата Франциск

Сталоне (77), ѕвездата на „Роки“ и „Рамбо“, престојува со својот брат, музичарот Френк, во Италија, каде ќе ја добие титулата почесен граѓанин на родното место на неговото семејство, Џоја дел Коле во Апулија.

Сталоне, Френк и нивните семејства се фотографираа со папата.

Поврзани вести

Џони Деп: Единственото место каде што се чувствувам нормално е мојот дом на Бахамите

Urednik

„Ја имав најубавата кариера, неверојатна“: Елтон Џон го одржа последниот концерт од својата проштална турнеја

Radmila Tasevska

Зои Кравиц и Ченинг Тејтум се верија по две години врска

Urednik