Стандард

Абрамович

БИЗЛАЈФ

Од Абрамович до Сталоне: Какви имоти купија sвездите во 2020 година?

Влатко Зорба
Пандемијата Ковид-19 не ги принуди славните да се откажат од купување луксузни недвижнини ширум светот. И оваа година, актери, бизнисмени и пејачи купија имот, вили,...
КОМПАНИИ

Тројца руски олигарси меѓу најбогатите во Велика Британија

msp-admin
Руските бизнисмени Алишер Усманов, Михаил Фридман и Роман Абрамович влегоа во првите 20 најбогати луѓе во Велика Британија, според истражувањето на „Сандеј тајмс“. Богатството на...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!