СТАНДАРД life

Богатство

Шоубиз

Богатството на Пери се проценува на 120 милиони долари. Кој ќе го наследи?

Radmila Tasevska
Крајот на октомври 2023 година беше одбележан со трагичната смрт на еден од најомилените актери од хит серијата „Пријатели“, Метју Пери. Неговото заминување погоди многумина,...
Хороскоп

Овие четири хороскопски знаци до крајот на октомври ќе стекнат огромно богатство

Radmila Tasevska
Астролошката ситуација во октомври ќе биде крајно променлива и не баш најдобра за работа и финансиски активности, но луѓето родени во знаците на Зодијакот опишани...
КОМПАНИИ

Бизнис по разводот: Мелинда не е заинтересирана за шопинг, милијардите ќе ги инвестира во вакцини и ментално здравје

Бил Гејтс, основачот на „Мајкрософт“ и неговата сопруга Мелинда, решија да стават крај на нивниот брак по скоро три децении заеднички живот. Тие имаат три...
КОМПАНИИ

За Мелинда 73 милијарди долари? Според законот на државата Вашингтон, Гејтс го делат имотот на половина

МЕЛИНДА Френч Гејтс (56), американски хуманитарец и до вчера сопруга на основачот на „Мајкрософт“ Бил Гејтс (65), по разводот, би можела да стане втора најбогата...
КОМПАНИИ

Најбогатите Американци под Бајден го зголемија своето богатство за 195 милијарди долари

Богатството на 100-те најбогати Американци во првите сто дена од претседателствувањето на Џо Бајден се зголеми за 195 милијарди долари, според Блумберг. Вкупното богатство на...
КОМПАНИИ

Милијардерите побогати за 4 трилиони долари за време на пандемијата

Влатко Зорба
Извештајот на Институтот за политички студии во САД покажува дека богатството на 20-те најбогати милијардери е зголемено за 742 милијарди долари. Богатството на милијардерите за...
БИЗЛАЈФ

Џордан „осиромаши“ за 500 милиони долари за една година

Влатко Зорба
Економската криза што ја придружуваше пандемијата на коронавирус имаше негативно влијание врз бизнисот на Мајкл Џордан. Богатството не еден од најдобрите кошаркари на сите времиња,...
КОМПАНИИ

Трамп изгуби 700 милиони долари за 4 години

Влатко Зорба
Богатството на поранешниот американски претседател Доналд Трамп падна за околу 700 милиони долари на 2,3 милијарди долари за време на неговиот четиригодишен мандат, според Индексот...