СТАНДАРД life

Џордан

БИЗЛАЈФ

Џордан „осиромаши“ за 500 милиони долари за една година

Влатко Зорба
Економската криза што ја придружуваше пандемијата на коронавирус имаше негативно влијание врз бизнисот на Мајкл Џордан. Богатството не еден од најдобрите кошаркари на сите времиња,...
КОМПАНИИ

6 лекции од Џордан за успех во животот

msp-admin
Деновите во карантин на многумина ги разубави документарната серија „Последниот танц“, посветена на славниот Мајкл Џордан и неговите подеднакво познати Чикаго Булс од 90-тите години....