Таг : работа

Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои најмногу заработуваат

Кристина Денесовска
Иако Јарците не заработуваат колку би сакале, Рибите и Стрелците се исклучително задоволни со работата која ја работат. Тоа не важи за Близнаците и Раковите...
Забава МАГАЗИН

Принцот Хари во преговори за работа

Кристина Денесовска
Поминаа повеќе од два месеци откако, сега поранешниот, кралски пар објави дека се откажува од своите титули и се сели во Канада. Принцот Хари и...
МАКЕДОНИЈА

Петтиот мониторинг извештај за работата на АВМУ и АЕК: Реформите во медиумите не мрднаа од мртва точка

Stefanija Kuzmanovska
Реформите  во медиумската сфера не мрднаа од мртва точка и неизвесно е кога и дали воопшто ќе се случуваат и во која форма, беше истакнато...
ЕКОНОМИЈА

Ангеловска: Барателите на работа да ги усогласат вештините со побарувачката на пазарот на труд

Stefanija Kuzmanovska
Преку обуки и креирање вештини кај младите, до поголема вработеност на младата популација во земјава. Вклучувањето на бизнис-секторот во креирањето на тие вештини, преку едукација,...
Забава МАГАЗИН

Совети за да останете мотивирани на работа

Кристина Денесовска
Доколку самата помисла на уште една работна недела ви прави мачнина, продолжете да читате. Без разлика дали ја работите работата која ја сакате ли не,...
МАКЕДОНИЈА

Сугарески подготвен повторно да преговара со машиновозачите, но не по цена на уцени

Stefanija Kuzmanovska
Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески апелира машиновозачите да продолжат со работа и истакнува дека е подготвен повторно да преговара со нив, но, како...
Забава МАГАЗИН

Мицкоски во „1 на 1“ открива: Не одам на родителски

Елена Даскалова
Лидерот на опозициската партија, Христијан Мицкоски во гостувањето во шоуто „1 на 1“ најпрво откри дека веднаш по будењето, има ритуал кој се состои од...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Дали да одите на работа кога сте настинати или да останете дома?

Елена Даскалова
Во ек е сезоната на настинки и грипови, на секој чекор може да слушнеме како некој кива, кашла или му тече носот. Сигурно се прашувате...
Забава МАГАЗИН

Меган Маркл и принцот Хари добија понуда за работа

Ланец за брза храна им понуди работа на принцот Хари додека тој и Меган се подготвуваат да отстапат од кралските должности. Бургер Кинг е пошегува...