Таг : мажи

Забава

Манекенка ги зголемила градите 4 пати, а сега се кае: „Мажите се плашат да излезат со мене“

Stefanija Kuzmanovska
Инфлуенсерката и германската манекенка Ивон Бар (Yvonne Bar) ја следат над 1,2 милиони луѓе, а сега ги изненади сите свои следбеници со веста дека размислува...
МАГАЗИН

Кој страда повеќе по раскинувањето – мажите или жените? Психолозите го даваат одговорот!

Влатко Зорба
Секое раскинување е болно, и треба време да се надмине. А, кој страда повеќе по раскинувањето – мажите или жените? На кому разделбата потешко му...
Забава

Најчестите сексуални фантазии кај мажи и жени

Stefanija Kuzmanovska
Корисен начин за осмислување нови сексуални активности е составување список со желби и исполнување на секоја од нив. За оние кои немаат идеи, новото истражување...
МАГАЗИН

ДАЛИ МАЖИТЕ СЕ ПЛАШАТ ОД СИЛНИ ЖЕНИ? Откријте што велат психолозите!

Влатко Зорба
Честопати слушаме како жените велат: „Верувам дека мажите се плашат од мене. Мислам дека тие само мислат дека сум премногу самоуверена и силна“. Хм, дали...
Забава

Шерон Стоун: Не ми пречи кога мажите ќе ме удрат по задникот

Stefanija Kuzmanovska
Познатата 62-годишна актерка Шерон Стоун се обидела да најде партнер на Интернет, а бидејќи, како што вели, имала толку многу лоши искуства одлучила да напише...
ЕКОНОМИЈА

Како влијае работата од дома врз кариерата на жените, а како на мажите?

Stefanija Kuzmanovska
Пандемијата принуди многумина да работат од дома, но сега се поставува прашањето како тоа се рефлектира врз кариерата на жените, од една, и на мажите,...
МАГАЗИН

На кој начин брадите имаат здравствени придобивки за мажите

Stefanija Kuzmanovska
Веќе неколку години, брадите се во мода, и тоа не било какви, туку добро негувани и внимателно уредени. Постојат докази дека брадите се развиле токму...
МАГАЗИН

Жените во овие три хороскопски знаци се најпривлечни за мажите

Stefanija Kuzmanovska
Жените во овие хороскопски знаци ги привлекуваат мажите без никаков напор. Нивното тајно оружје е харизма, а привлекуваат внимание каде и да се појават, пишува...
МАГАЗИН

Најдобрите мажи за брак се родени во овие три хороскопски знаци

Stefanija Kuzmanovska
Секој хороскопски знак има позитивни, но и некои негативни карактеристики. Ако барате животен партнер, забавен начин да ја скратите потрагата по потенцијален сопруг е да...