СТАНДАРД life
Секс и врски

4 мали грешки во состаноците кои брзо ги одбиваат мажите

Ако се чувствувате фатени во циклус на лоши состаноци, колку и да сакате да верувате дека едноставно нема добри мажи таму, тоа е многу поверојатно поради вашето однесување.

Добрата вест е дека тоа исто така значи дека е во ваша контрола да ги промените работите.

Бидете искрени со себе и видете дали можете да се идентификувате со некоја од овие 4 вообичаени грешки при состанувањето. Ако можете, ќе си направите голема услуга со менување на сопствените навики.

Ова се 4-те мали грешки при состаноците кои брзо ги одвраќаат добрите мажи:

1. Не и давате шанса на љубовта

Отидовте на состанок на слепо што го организира пријателката на мајка ти, но иако тој не изгледа лошо, вие едноставно не чувствувате никаква хемија. Така, кога ќе се јави барајќи друг состанок, вие му кажувате дека не сте заинтересирани за врска во моментов.

Но, безброј пати момчето станува се попривлечно колку повеќе го запознававте. Штом ќе му дадете шанса, можеби ќе ја видите неговата забавна, откачена страна, начинот на кој може да ве насмее, неговата љубезност и дарежливост, и тоа ќе почне да станува послатко.

И ако одвоите малку време да го истражите, може да откриете дека навистина станува секси. Но, никогаш нема да знаете дали ќе го завршите состанокот по 30 минути пиење со него. Дајте му четири или пет вистински „дејтови“ пред да одлучите дали има потенцијал.

2. Се посветувате на еден дечко прерано

Го запознавате момчето за кое мислите дека можеби е тој. Прекрасно си поминавте на првите два состаноци и почувствувавте вистинска врска, се чини дека вие двајца навистина ја имате таа хемија што секогаш ја барате. Затоа, кога ќе ви се јави тоа слатко момче со кое сте пиеле кафе минатата недела и ќе ве замоли да излезете, вие учтиво одбивате затоа што не сакате да ги загрозите работите со новиот. Затоа, наместо да излезете на состанок со убаво момче, вие останувате дома и го проверувате телефонот на секои дваесет минути или така само за да бидете сигурни дека не сте пропуштиле повик од другиот.

Најдоброто нешто што можете да го направите, особено кога сте запознале момче што ве поттикнува, е да продолжите да излегувате со други момци. Бидејќи тоа ќе ве спречи да се опседнувате со вашата нова љубов и нема да бидете очајни, ќе ве спречи да станете премногу интимни со него премногу брзо и ќе ви даде референтна точка или две за да ги споредите. Исто така, ако на секој од нив суптилно му дадете до знаење дека не се единствените кои се борат за вашата наклонетост, тоа ќе ја поттикне нивната машка конкурентност и ќе ги натера да бидат во чекор со вас за да ве освојат – нешто за што мажите се расположени. На крајот на краиштата, ова ќе му даде шанса на жешкото момче на вашиот состанок да ви покаже сè што има и ќе ви даде време да видите кој е „вистинскиот“.

3. Барате совршенство

Вечерате со момчето од вашите соништа, и откако ќе загризе од својот оброк, ја вади вилушката од устата, ја струга вилушката преку забите и ви прави морници. Тоа е тоа – веднаш го отпишувате. Поентата е, ако сте подготвени да го отфрлите при првиот знак на нешто што ве нервира, време е да станете реални и да сфатите дека совршенството не постои и дека упорното стремење кон споменатото совршенство ќе ви донесе – ништо. Бидете реални за она што навистина го сакате од врската – сочувство, грижа, добрина – работи што ве прават среќни. Потоа префрлете ги тие помали нервози од списокот.

4. Да се ​​забавувате со истото момче постојано и да очекувате работите да бидат поинакви

Излегивате на пијачка после работа, а некој ви кажува дека сака да ве запознае со одлично момче со кое работи. Кога ќе го покажат преку шанк, веднаш одбивате затоа што ви е премногу низок или не сакате црноманести, едноставно не е ваш тип. Но, тој може да биде смешен, љубезен, грижлив, успешен, искрен и одличен со деца – сè што сакате кај мажот. Но, нема да имате поим затоа што само го одбивте врз основа на една работа – како изгледал таа вечер. Запомнете дека само состанувањето со момци за кои мислите дека се ваш тип ве доведоа токму таму каде што сте сега – сами. Затоа престанете и пробајте нешто поинаку. Ќе ви биде мило што го направивте тоа, пишува YourTango.

Зошто не треба да ја споредувате вашата врска со другите?

Поврзани вести

Секс на поинаков начин: Мали промени – големи придобивки

Urednik

Убава, паметна, успешна, но сама? Експерт за врски открива зошто ваквите девојки не можат да најдат партнер

Radmila Tasevska

Сексолог тврди дека обликот на градите открива каква е жената во кревет

Urednik