Таг : врски

Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои тешко прават компромиси во врските

Кристина Денесовска
Сите понекогаш сме имале недоразбирање во врската, па знаеме колку е тешко да се постигне компромис со кој ќе бидат задоволени двете страни. Некои се...
Забава МАГАЗИН

Камила е негативна на корона вирусот, а кралицата се чувствува добро

Принцот Чарлс е позитивен на тестот за коронавирусот. Откако јавноста го дозна тоа, ја интересираше дали чекал ред за тестирањето како и останатите граѓани. –...
Забава МАГАЗИН

Љубовни совети кои се потполна глупост

Кристина Денесовска
Наоѓањето на сродна душа не е едноставна задача. Напротив, понекогаш тоа е фрустрирачка и депресивна задача поради која на момент губиме верба во љубовта. Во...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои обожуваат драматични врски

За нив идеална љубовна врска е онаа од шпанските апуници. Овие знаци на зодијакот обожуваат индриги и драматичност бидејќи сметаат дека тоа покажува дека нивната...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои имаат страсни љубовни врски

Многумина веруваат дека страста е минлива работа и дека по почетната фаза, медениот емсец, таа едноставно исчезнува. Но, тоа не мора да биде така. Во...
Забава МАГАЗИН

Откријте кој е вашиот иделен тип на маж според хороскопот

Секоја жена има одреден тип на маж кој најмногу ја привлекува. И додека едни сакаат романтичари, други мачо мажи, голема улога игра хороскопор. Постои совршен...
Забава МАГАЗИН

Пет знаци кои важат за најразмазени во хороскопот

Врската со размазена личност не е лесна. Дури и ако се забавувате со години и партнерот ве позната, тешко е да чекорите во животот со...
Забава МАГАЗИН

Најлошите жени се родени во овие три хороскопски знаци

Хороскопот може да ни даде одговори на различни прашања. Дали сме во добра врска со нашиот парнер? Доколку имам проблеми во врската можеби цело време...
Забава МАГАЗИН

Истражувањето покажало дека мажите не ги слушаат своите сопруги дури 388 пати годишно

Истражувањето покажало дека мажите не ги слушаат своите партнерки седум пати во неделата, односно 388 пати во годината. Од друга страна, истражувањето открило дека жените...