22.8 C
Скопје
23 септември, 2023
СТАНДАРД life

Развод

Шоубиз

Шакира за раскинувањето со Пике: Верував во „додека смртта не не раздели“, бев посветена

Urednik
Пејачката Шакира (46) за „Билборд“ зборуваше за раскинувањето со Жерар Пике (36) и како целата ситуација влијаела на нивните синови Милан (10) и Саша (8)....
Шоубиз

Аријана Гранде и Далтон Гомез официјално поднесоа барање за развод

Urednik
Светската ѕвезда Аријана Гранде и нејзиниот сопруг Далтон Гомез официјално поднесоа барање за развод. Тие беа во брак две години, а гласините за развод започнаа...
Шоубиз

Џо Џонас и Софи Тарнер се разведуваат – пејачот поднел барање за развод

Urednik
ОФИЦИЈАЛНО – пејачот Џо Џонас и ѕвездата на „Игра на тронови“, Софи Тарнер се разведуваат по четири години брак. Џонас поднел барање за развод во...
Шоубиз

Хали Бери го финализираше разводот, но мора да плати вртоглава алиментација

Urednik
По само три години брак и седум години бракоразводна постапка, конечно е финализиран разводот на Хали Бери и Оливие Мартинез. Иако парот потпишал предбрачен договор...
Шоубиз

(ФОТО) Тажни слики од Бритни Спирс откако го потврди разводот

Urednik
Бритни Спирс беше фотографирана вчера во Окснард, Калифорнија, а тоа се нејзините први фотографии по веста дека се разведува од Сем Ашгари по 14 месеци...
Шоубиз

Сем Асгари за прв пат проговори по разводот: „И посакувам се најдобро, ср*ња се случуваат…“

Radmila Tasevska
Актерот Сем Асгари (29) првпат проговори откако се дозна за разводот со пејачката Бритни Спирс (41). Сем им се обрати на своите следбеници на Инстаграм...
Шоубиз

Ѕвезда на „Беверли Хилс“ порасна во луксуз, а сега живее со своите деца во кампер

Urednik
Тори Спелинг, 50-годишната актерка која се прослави со улогата на Дона Мартин во хит серијата од 90-тите „Беверли Хилс 90210“, доживува тежок период во последно...
Шоубиз

Разводот е финализиран; еве што се договори Рис Витерспун со нејзиниот поранешен сопруг

Urednik
Само еден ден откако официјално го завршија својот 12-годишен брак, откриени се деталите за спогодбата меѓу холивудската актерка Рис Витерспун и нејзиниот поранешен сопруг Џим...
Балкан микс

Тржан со детали за разводот: „Не можев да бидам со човек кој се коцка и пие“

Urednik
Пејачката Гоца Тржан откри дека не сакала да се омажи за Иван Маринковиќ, но дека во нејзиниот живот се случиле сплет на околности. Како што...
Шоубиз

РИКИ МАРТИН СЕ РАЗВЕДУВА ОД СОПРУГОТ: Кој ќе ги добие децата?

Urednik
Рики Мартин и Џван Јозеф решија да се разведат по 6 години брак и по тој повод заедно го објавија следново: „Решивме да ставиме крај...