Таг : Модел

Забава

Девојката, по која „лета“ секој спортист во светот (ФОТО)

Влатко Зорба
Австралиската манекенка – Теми Хембро се пофали дека секој спортист во светот и пишал барем еднаш. Иако е малку претерува, таа покажа како се забавува...
Забава МАГАЗИН

Лиам Хемсворт во љубовна романса со австралиски модел

Актерот Лиам Хемсворд ја потврди врската со австралискиот модел Габриела Брукс, на само пет месеци откако се разведе од пејачката Мајли Сајрус, пишува Daily Mail....
Забава МАГАЗИН

Ешли Грејам дизајнира венчаници за плус сајз девојки

Најпознатата плус сајз манекенка стана дизајнерка на венчаници. Како што самата на Инстаграм призна, Ешли и самата призна дека во 2010 година се соочила со...
Забава МАГАЗИН

Ќерката на Кејт Мос ја покорува модната сцена

Кристина Денесовска
Кејт Мос долго време се трудеше да ја држи ќерка си, Лила Мос, подалеку од будното око на јавноста, бидејќи и сама почувствувала колкав е...
Забава МАГАЗИН

Оваа девојка е вистинска копија на Џенифер Лопез

user2
Русинката Наталија Мирскик го привлече вниманието на социјалните мрежи со својата неверојатна сличност со светската музичка и филмска икона, Џенифер Лопез. Наталија има 19 години,...
Политика

Партиите далеку од договор за промена на изборниот модел

Влатко Зорба
Четирите најголеми политички субјекти во земјава имаат различни ставови во однос на изборниот модел. Владејачката СДСМ бара воведување една изборна единица со отворени листи, според...