Таг : манекенка

Забава МАГАЗИН

Фановите го искритикуваа лошиот фотошоп на Бела Хадид

Манкенката Бела Хадид објави фотографија на Инстаграм во минијатурно, бело бикини и покажа како го минува времето во карантин. „Среќна што ќе добијам малку витамин...
Забава МАГАЗИН

Хајди Клум е негативна на коронавирусот

Менекенката Хајди Клум објави дека се сомнева дека е заразена со коронавирусот. „Чувствував дека имам вирус, ми беше ладно и ми течеше носот. Не се...
Забава МАГАЗИН

Манекенка си ги тетовирала очите па ослепела

Кристина Денесовска
Манекенка од полска, Александра Садовска (25) во потполност го изгубила видот во едното око откако одлучила дека ќе ги тетовира очите. Лекарите ѝ рекле дека...
Забава МАГАЗИН

Поранешна манекенка преку ноќ останала парализирана

Кристина Денесовска
Дизајнерката и поранешна манекенка Сониа Вера (46) едно утро во јуни 2017 година се разбудила со отрната рака, за која не ни помислила дека ќе...
Забава МАГАЗИН

Ешли Грејам ја објави првата фотографија од синчето

Плус сајз манекенката Ешли Грејам пред повеќе од две недели го роди своето прво дете. Нејзиниот сопруг, Џастин Ервин и Ешли станаа родители на синот...
Забава МАГАЗИН

Се породи Ешли Греам, најпознатата плус сајз манекенка

Ешли Греам стана мајка! Радосната вест ја објави на својот Инстаграм профил. „Во 18 часот во саботата, нашите животи се сменија на подобро. Ви благодарам...
Забава МАГАЗИН

Ешли Грејам дизајнира венчаници за плус сајз девојки

Најпознатата плус сајз манекенка стана дизајнерка на венчаници. Како што самата на Инстаграм призна, Ешли и самата призна дека во 2010 година се соочила со...
Забава МАГАЗИН

Модел се бори против пожарите со свои фотографии

Инфлуенсерка од Австралија се бори против пожарите со голи фотографии. Кејлен Варс, која стои зад профилот The Naked Philanthropist, вели дека собрала 500.000 долари во...
Забава МАГАЗИН

Кендал ја прослави новата година со поранешното момче

Кендал Џенер новогодишната ноќ ја поминала со поранешното момче, НБА ѕвездата Бен Симонс во Филаделфија. Некогашниот пар бил видел заедно, а кошаркарот за дочекот на...
Забава МАГАЗИН

Беше најубавото девојче на светот, а денес е меѓу најатрактивните манекенки

Кристина Денесовска
Поминаа 13 гоини откако светот ја запозна Тајлејн Блондеи, шестгодишното девојче кое стана познато како најубавото девојче на светот. Денес таа е преубава девојка, која...