Таг : фотографија

МАКЕДОНИЈА

Ники СЕДИ ДОМА и изработува заштитни маски кои ги донира (ФОТО)

Градот Скопје неодамана започна со конкурсот за избор на автентични фотографии, видеа или гифови од домовите на граѓаните кои го поминуваат времето во изолација сами,...
Забава МАГАЗИН

Пожртвуваност, љубов и лажни вести во време на коронавирус

Социјалните мрежи, за жал, се идеална подлога за креирање и ширење лажни вести кои имаат најразлична цел – од создавање паника, па до создавање илузии...
Забава МАГАЗИН

Тијана објави хит-слика на Инстаграм со перика и машки костум

Тијана Дапчевиќ на Инстаграм сподели фотографија од деновите кога студираше на Факултетот за музичка уметност. Таа има перика и сценска шминка, а во описот нагласи...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Фотографија која се шири низ интернетот покажува зошто е важно да се чувате од коронавирусот

Кристина Денесовска
Многу земји низ светот, вклучувајќи ја и Македонија, им наложија на жителите да излегуваат што е можно помалку и да се придржуваат до сите упатства...
Забава МАГАЗИН

Орландо Блум објави фотографија од бремената сопруга

Пејачката Кети Пери и актерот Орландо Блум минатата недела открија дека го чекаат своето прво заедничко дете. И додека Орландо од минатиот брак со манекенката...
Забава МАГАЗИН

Деми Ловато објави фотографија без шминка

Кристина Денесовска
Пејачката е прва во редот кога се во прашање поместување на природната убавина и прифаќање на себе си онакви какви што сме. Деми Ловато во...
Забава МАГАЗИН

Роналдо нападнат поради фотографија со децата

Кристина Денесовска
Кристијано Ронално објави фотографија со своите деца која не им се допадна баш на сите. На фотографијата фудбалерот позира лежејќи во када во која му...
Забава МАГАЗИН

Кара Делавињ и девојката честитаа Валентајн, но со друга цел

Кристина Денесовска
Манекенката Кара Делавињ и актерката Ешли Бенсон се во врска повеќе од една година, а сега си честитаа Валентајн една на друга на Инстаграм. Двете...
Забава МАГАЗИН

Плејбој објави фотографија од Памела од 1991 година

Кристина Денесовска
Официјалниот Инстагрм профил на Плејбој објави фотографија од Памела Андерсон од 1991 година. Најпознатата плејбој зајачица е жена со најмногу Плејбој насловни страни во кариерата,...
Забава МАГАЗИН

Ешли Грејам ја објави првата фотографија од синчето

Плус сајз манекенката Ешли Грејам пред повеќе од две недели го роди своето прво дете. Нејзиниот сопруг, Џастин Ервин и Ешли станаа родители на синот...