Таг : забава

Забава МАГАЗИН

Жената во овој знак е уникатна: Таа е паметна, имагинативна и лесно решава каков било предизвик

Берта Китинска
Интелигентна и имагинативна – жена во овој знак е вистинска визионерка! Претставниците на овој хороскопски знак се способни да ја разгледаат ситуацијата од различни агли...
Вести

СТУДЕНТИ СКОКААТ ОД ПРОЗОР: Полицијата растури корона-забава, па се случи хаос (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Студенти на универзитетот Салфорд во Англија беа снимени како скокаат низ прозорците од прв кат со цел да и избегаат на полицијата која влезе на...
МАГАЗИН

Ергенч ги изненади фановите по страсниот бакнеж на неговата сопруга и познатиот турски актер

Берта Китинска
Сопругот на Бергузар, Халит Ергенч со коментар на социјалните мрежи Халит Ергенч одговори на коментарите кои ги преплавија социјалните мрежи по сцените каде неговата сопруга...
МАКЕДОНИЈА

Филипче го осуди собирот во кафулето: Прекршени се сите принципи на превенција од Ковид 19

Берта Китинска
Министерот за здравство Венко Филипче вечерва го осуди собирањето во кафуле во општина Аеродром, при кое, како што рече, биле прекршени апсолутно сите препораки и...
МАКЕДОНИЈА

ВИДЕО: Полицијата упадна на прослава во угостителски објект во Тетово

Берта Китинска
На социјалните мрежи кружи видео на кое е снимена прослава со голем број на гости во угостителски објект каде никој не ги почитува мерките за...
ЕКОНОМИЈА

Освен за локалите, казни и за музичарите и гостите, бараат од Независната угостителска комора

Од Независната угостителска комора побараа казни и за музичарите кои учествуваат на настани каде што се кршат сите мерки за заштита од ковид-19, а ја...
МАКЕДОНИЈА

Епидемијата не стивнува, санкции за забавите на кои не се почитуваат протоколите

Нови 127 случаи позитивни на коронавирусот вчера беа регистрирани од направени 904 тестирања. Во претходното деноноќие беа регистрирани и осум починати, а оздравени 83 пациенти....
Скопје

Скопје ЗОО ќе добие Авантуристички адреналински

Скопската Зоолошка градина добива Авантуристички адреналински парк. Авантура паркот е донација од Агенцијата за млади и спорт, со цел рекреација, спортување и забава за деца...
МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Кога во кафана не може, журки се прават на Водно

Берта Китинска
Високото ниво на заштитна, почитувањето на одредени протоколи и ограничениот бројот на гости и работното време до 22 часот во угостителските објекти, ги натера младите...
Фудбал

Фудбалерите на Севиља се извинија за карантинската забава

Четворица фудбалери од Севиља се извинија денес за забавата што ја направија и ги прекршија карантинските правила што беа воведени поради пандемијата од коронавирус. Извинувањата...