Стандард

Дубаи

КОМПАНИИ

Дубаи го добива најголемото уметничко дело досега: Кула во форма на штипка се заканува да ги засени сите ривали

Влатко Зорба
Видовме толку многу зачудувачки примери на невообичаени градби ширум светот, како што се зградата Рен во Кина, Basket делото во САД, Cybertecture Egg Office во...
КРИПТОВАЛУТИ

Компанија од Дубаи ја прави најголемата Биткоин инвестиција во историјата

Влатко Зорба
Хурам Шроф, претседател на IBC Group со седиште во Дубаи, добро познат арапски „кит“ и лицето на блокчејн технологијата на Блискиот исток и Азија, вети...
БИЗЛАЈФ

Рестораните во Дубаи нудат попусти на вакцинираните гости

Влатко Зорба
Три ресторани во Дубаи нудат попусти на гости кои биле вакцинирани против коронавирус, објавено е на социјалните мрежи во време кога емиратот ја забавува вакцинацијата...