СТАНДАРД life

Хари

Шоубиз

Кралот Чарлс реши: Принцот Хари не може да се врати

Radmila Tasevska
Иако сака да ги поправи односите со својот помлад син, кралот Чарлс III е категоричен за неговото враќање како работен член на кралското семејство. Гласините...
Шоубиз

Принцот Хари стана бездомник во својата татковина: По средбата со неговиот татко, тој отишол во хотелот

Radmila Tasevska
Се шпекулира дека принцот Хари ја поминал ноќта во хотел во Лондон по кратката средба со неговиот татко, кралот Чарлс. Според британските медиуми, средбата траела...
Шоубиз

Принцот Хари пристигна во Лондон по веста за болеста на неговиот татко, кралот Чарлс

Radmila Tasevska
Принцот Хари денеска пристигна во Лондон за да го посети својот татко, кралот Чарлс (75), помалку од 24 часа откако беше објавено дека монархот боледува...
Шоубиз

📸 Меган и Хари ги изненадија сите и се појавија на премиерата во Јамајка

Radmila Tasevska
Принцот Хари и Меган Маркл ги изненадија сите присутни на премиерата на филмот во Јамајка синоќа. Војводата и војвотката од Сасекс беа насмеани на премиерата...
Шоубиз

Принцот Хари мора да му плати на Дејли Мејл 56.000 евра судски трошоци

Radmila Tasevska
Британскиот суд му наложи на принцот Хари да му плати на Дејли Меил 48.000 фунти (56.000 евра) како правни трошоци за неговата неуспешна тужба за...
Шоубиз

Поширокото семејство ги заострува односите со Хари и Меган – и кумот на Арчи им врти грб

Urednik
Откако беше објавена книгата „Endgame“, семејството мораше да се соочи со сериозни обвинувања кои наводно му ги откриле на авторот Хари и Меган. Иако се...
Шоубиз

Принцот Хари и Меган Маркл ја одбиле поканата за роденденската забава на кралот Чарлс

Radmila Tasevska
Деновиве многу се зборува за врската на британскиот крал Чарлс и неговиот син Хари. Имено, кралот на 14 ноември ќе го прослави својот 75 роденден,...