Таг : Татко

Забава

Познат актер стана татко по шести пат, веста ја соопшти на неочекуван начин

Stefanija Kuzmanovska
Актерот Џед Ло го доби своето шесто дете. Тој ја сподели среќната вест со јавноста за време на гостувањето во една емисија. Ова е шесто...
Забава

Алек Болдвин стана татко по шести пат, откриен полот на бебето

Stefanija Kuzmanovska
Актерот Алек Болдвин стана татко по шести пат. Тој веќе имаше пет деца со 26 години помладата сопруга Хиларија. Двојката ја сподели среќната вест на...
Фудбал

Таткото на Меси пристигна во Барселона, ќе преговора за иднината на неговиот син

Stefanija Kuzmanovska
Хорхе, таткото на најдобриот фудбалер на светот, Лионел Меси, во раните утрински часови пристигна во Барселона на преговори за иднината на неговиот наследник. Како што...
СВЕТ

Иванка Трамп: Го мразат татко ми затоа што го препозна лицемерието на естаблишментот

Stefanija Kuzmanovska
Ќерката и „виша советничка“ на американскиот претседател Доналд Трамп, Иванка Трамп изјави дека Вашингтон го мрази нејзиниот татко затоа што го „препознал лицемерието на естаблишментот“....
Забава

Бритни Спирс потрошила над милион долари на војната со нејзиниот татко

Влатко Зорба
Поп-принцезата Бритни Спирс потроши над еден милион долари за законски трошоци за нејзиното старателство во 2019 година, додека нејзиниот татко Џејми Спирс за улогата на...
Хроника

Син си го нашол таткото обесен во гаража

Берта Китинска
„На 06.08.2020 во 15.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во скопско село 27-годишно лице во гаража го пронашло обесен неговиот 51-годишен татко“ соопштуваат...
МАГАЗИН

Таткото на Меган Маркл: Престанете да кукате

Stefanija Kuzmanovska
По повод книгата за кралската двојка „Пронаоѓање слобода: Хари и Меган и создавање модерно кралско семејство“, но и сите интриги што ја придружуваат, се огласи...
МАГАЗИН

БЕРНИ ЕКЛСТОН ДОБИ СИН НА 89 ГОДИНИ: Го крстивме Ејс, многу сум горд

Stefanija Kuzmanovska
Поранешниот шеф на Формула 1 и неговата сопруга Фабијана Флоси (44) станаа родители. Берни сега има четири деца, пишува „Курир“. Знаеме дека звучи како да...
МАГАЗИН

Таткото на Тијана Ајфон: Ќерко, не се откажувам од тебе!

Stefanija Kuzmanovska
Таткото на Тијана Максимовиќ, попознатa како Тијана Ајфон, Ѓорѓе Максимовиќ, по апсењето на неговата ќерка во Босна и Херцеговина, рече дека и покрај ситуацијата, тој...