Таг : дете

МАГАЗИН

Елен малтретирала 11-годишно дете, го навредувала и понижувала

Stefanija Kuzmanovska
По скандалозните обвинувања за токсичната атмосфера на работното место и злоупотребата на работниците на работното место, уште едно обвинување ѝ се припишува на познатата водителка...
Хроника

Докторка пријавила сомнеж за извршен полов напад врз дете во Тиквешко

Докторка пријавила сомнеж за извршен полов напад врз шестгодишно дете во Тиквешко, дознава МИА. Заради заштита на детето, нема да објавиме за која општина станува...
МАКЕДОНИЈА

МТСП: Детето со церебрална парализа напуштено од мајката сместено во мал групен дом

За единаесетгодишно дете со церебрална парализа, кое го напуштиле двајцата родители и го оставиле со човек кој ниту знае како да се грижи за детето,...
МАКЕДОНИЈА

Двегодишно дете од Штип заразено од Ковид-19

Двегодишно дете е намјладиот новозаразен со коронавирус во Штип, покажаа денешните пристигнати резултати од брисевите што ги имаат земено епидемиолозите, но и од приватните лабаратории....
Хроника

Автомобил удри деветгодишно дете во Тетово

Вчераво 17.20 часот било пријавено дека на бул.„Видое Смилески Бато“ во Тетово, патничко возило „фолксваген голф“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.М.(39) од Тетово,...
МАГАЗИН

Џош Бролин очекува дете со 20 години помлада жена

Stefanija Kuzmanovska
Актерот Џош Бролин и неговата 20 години помлада сопруга, Кетрин, очекуваат второ дете, а веста ја објавија на социјалните мрежи. „Бролините се зголемуваат! Нашето бебе...
Забава

Северина не ја почитува одлуката на судот, се плашела дека синот ќе фати корона

Влатко Зорба
Пред две недели, на адреса на Северина пристигна нова кривична пријава, наводно поднесена од Милан Поповиќ. Причината зошто поранешниот партнер на пејачката поднел жалба е,...
Хроника

Почина двегодишно дете во Сарај, откако таткото го прегазил со автомобил

На 25.06.2020 во 23,10 во СВР Скопје било пријавено дека во Градска општа болница „8-ми Септември“ било донесено повредено двегодишно дете од с.Сарај,скопско, кое, според...