Таг : мајка

Фудбал

Мајката на Роналдо доживеа мозочен удар, Португалецот го пропушта дербито против Милан

Влатко Зорба
Кристијано Роналдо итно отпатувал во родната Португалија за да ја придружува својата мајка, која доживеа мозочен удар и ќе го пропушти натпреварот против Милан во...
Забава МАГАЗИН

Ешли Грејам покажа како навистина изгледаат жените по породувањето

Елена Даскалова
Ешли Грејам, која важи за најпопуларен плус-сајз модел во светот, неодамна се породи и стана мајка на син. Таа со своите објави на Инстаграм постојано...
Забава МАГАЗИН

Кијану Ривс на Оскарите дојде со мајка си

Кристина Денесовска
Омилениот холивудски актер Кијану Ривс на овогодинешните доделувања на Оскарите ја понесе својата мајка, Патриција Тејлор. Но, иако со тој потег заработи дополнителни симпатии од...
Забава МАГАЗИН

Кијану Ривс со неговата мајка на црвениот тепих (ФОТО)

Елена Даскалова
Многумина очекуваа Кијану Ривс на црвениот тепих да се појави со својата девојка Александра, но тој всушност, изненади со своето друштво. Обожаваниот холивудски актер одлучи...
Забава МАГАЗИН

Мајка ѝ на Меган виновна за „мегзит“?

Елена Даскалова
Светските медиуми сè уште се занимаваат со темата „мегзит“, иако веќе некое време Меган и Хари се во Канада, далеку од кралското семејство, заедно со...
Забава МАГАЗИН

Мајката на Тејлор Свифт се соочува со тешка болест

Пејачката Тејлор Свифт призна дека нејзината мајка Андреа се соочува со тешка дијагноза, пишува People. Во инервју за Variety, Тејлор рекла дек ѝ бил дијагностициран...
Забава МАГАЗИН

Селин Дион ѝ оддаде почит на мајка си на концерт

Селин Дион на концертот во петокот и оддаде почит на својата покојна мајка за време на настапот на еден ден по нејзината смрт. Пејачката едвај...
Забава МАГАЗИН

Анџелина Џоли повторно сака да стане мајка?

Елена Даскалова
По разводот од Бред Пит, од семејството на Анџелина Џоли по долго време доаѓаат убави вести. Актерката никогаш не криела дека сака големо семејство со...
Забава МАГАЗИН

Камерон Дијаз родила ќерка на 47 години

Актерката Камерон Дијаз го изненади светот на самиот почеток на 2020 година, бидејќи таа и нејзиниот сопруг, рокерот Бенџ Маден, станале родители. Иако неколку пати...