Таг : Северина

Забава МАГАЗИН

Игор Којиќ: Детето е изолирано од мајката, не од вирусот

Елена Даскалова
Игор Којиќ застана во одбрана на својата сопруга Северина, која повторно е во фокусот на јавноста со борбата со поранешниот партнер за старателството над синот....
Забава МАГАЗИН

Борбата продолжува: Една од судијките во спорот меѓу Северина и Поповиќ побарала изземање

Елена Даскалова
Тричлениот судски совет на подрачниот суд во Сплит бил поделен во врска со пресудата околу старателството врз Александар Поповиќ, синот на пејачката Северина и бизнисменот...
Забава МАГАЗИН

Северина Којиќ стана православна христијанка?

Елена Даскалова
Северина Којиќ посакува уште едно бебе, со сопругот Игор. Тие веќе четири години се обидуваат да зачнат со помош на процедурата позната како ин витро....
Забава МАГАЗИН

Северина понудила пари за да го врати старателството

Елена Даскалова
Северина Којиќ се одлучила на драстичен чекор со цел да го врати старателството над синот Александар и да заврши судскиот спор помеѓу поранешните сопружници. Таа...
Забава МАГАЗИН

Милан Поповиќ и судијката која му го додели старателството во ист хотел на скијање?

Елена Даскалова
Поранешниот сопруг на Северина, татко на нејзиниот син, со детето беше на скијање во Австрија и беше сместен во познат австриски хотел кај скијачкиот центар....
Забава МАГАЗИН

Северина за Бадник и Божик со семејството на сопругот (ФОТО)

Елена Даскалова
Северина Којиќ објави фотграфија со свекорот и свекрвата, за време на божикните празници. Таа, иако е католик, ги почитува и православните обичаи кои ги негува...
Забава МАГАЗИН

Северина Којиќ со емотивна објава за сите деца

Првиот настап во 2020 година Северина го имаше во Црна Гора. Пејачката ги сподели фотографиите и видеата од настапот на својот Инстаграм профил, со знаечаен...
Забава МАГАЗИН

Северина ќе му даде 2.000 евра на Милан поради прекршување на забраната

Пејачката Северина Којиќ ќе мора да му плати на поранешниот сопруг Милан Поповиќ 2.500 евра бидејќи ја прекршила завраната. Таа за Нова година на Инстаграм...
Забава МАГАЗИН

Поповиќ поднесе нова тужба против Северина

Елена Даскалова
Бизнисменот Милан Поповиќ поднесе нова тужба против пејачката Северина, овојпат за небрежност при грижата за нивниот син Александар. Неодамна во јавноста излезе информација дека Северина...
Забава МАГАЗИН

Северина имаше тешка година, а сега отворено прозборе за тоа

Елена Даскалова
Пејачката Северина имаше навистина тешка година, која дефинитивно нема да ја заборави. Но, таа не дозволува таквата ситуација да ја скрши. На социјалните мрежи отворено...