СТАНДАРД life

син

Балкан микс

📸 Милош Биковиќ ја објави првата фотографија со својот син

Radmila Tasevska
Актерот Милош Биковиќ пред еден месец стана татко, а неговата избраничка Ивана Малиќ на свет донесе наследник кого гордите родители го крстија Васа. Милош Биковиќ...
Балкан микс

Северина го изгуби старателството над синот па порача: „Ќе се борам до последната капка крв за моето дете“

Radmila Tasevska
Во судскиот спор кој трае речиси 12 години, Северина и Милан повеќе нема да го делат старателството над нивниот син. Според одлуката на Врховниот суд,...
Балкан микс

📸 Вереницата на Милош Биковиќ ја објави првата фотографија од нивниот син

Radmila Tasevska
Вереницата на српскиот актер Милош Биковиќ, Ивана Малиќ, ја објави првата фотографија од нивниот син. Ивана на 9 јануари роди момче. Малиќ го облекла синот...
Балкан микс

Северина искрено за синот: „Знае дека сум некој, но не знае кој точно“

Urednik
Северина во интервју за „Јутарњи лист“ се присети на почетоците на кариерата, признавајќи дека од мака почнала да пишува песни, на 22 години, незадоволна од...
Балкан микс

Со најпопуларните српски актери и испочитувана традиција: Како Милош Биковиќ го прослави раѓањето на својот син?

Radmila Tasevska
Милош Биковиќ стана татко на момче кое го нарекоа Василије. Актерот Милош Биковиќ стана татко пред неколку дена, кога неговата партнерка Ивана Малиќ на свето...
Балкан микс

Марија Шерифовиќ откри како се сложуваат нејзиниот син и кучето и за инцидентот во Зеница: „Во БиХ секогаш одам со широко отворено срце“

Radmila Tasevska
Пејачката и член на жирито на шоу програмата Ѕвезда Гранда Марија Шерифовиќ на почетокот на декември стана мајка, со што и се исполни една од...
Балкан микс

📷Марија Шерифовиќ покажа како ужива во прошетката со синот во Лос Анџелес

Urednik
Марија Шерифовиќ во петокот ги изненади своите фанови со веста дека стана мајка на момчето кое Марија го доби преку сурогат мајка во болница во...
Балкан микс

Калиопи и испрати порака на Марија Шерифовиќ откако доби син

Urednik
Македонската ѕвезда Калиопи откако стана мајка разговараше со пејачката и единствената српска победничка на „Евровизија“, Марија Шерифовиќ. Шерифовиќ ја постигна најубавата улога во животот со...
Шоубиз

Силвестер Сталоне за смртта на синот: „Кога работите ги ставате пред семејството, последиците се поразителни“

Radmila Tasevska
Во петокот на Нетфликс беше премиерно прикажан документарниот филм за животот на славниот актер Силвестер Сталоне. Веројатно најпознатиот филмски спортски херој во историјата зборуваше за...