Таг : куче

Забава МАГАЗИН

Кортни Кардашијан го шета кучето во бебешка количка

Семејството Кардашијан социјално се дистанцира, со цел да се заштитат од зараза со коронавирус и наоѓаат начини да се забавуваат и во такви услови. Кортни...
МАКЕДОНИЈА

Испитани илјадници примероци, ниту еден не потврдил дека милениците шират Ковид-19

Наместо да стравуваат и да паничат, сопствениците да уживаат во друштвото на своите миленичиња, посебно во овој период на самоизолација и седење дома. Кучињата и...
Забава МАГАЗИН

Сите си играа со неа: Угина кучето од Модерно семејство

Угина ѕвездата од серијата Модерно семејство, францускиот булдог Стела, јавува People. Во серијата, нејзин сопственик беше Џеј Притчет, кој го отелотвори Ед Онил. Во реалниот...
МАКЕДОНИЈА

Советник на Македонски брод насилно шутира куче! (ВИДЕО)

Пред  два дена на социјалните медиуми вирално се споделуваше видео од момче од Куманово како насилно шутира мирно куче. Неговиот чин ја вознемири и разлути...
МАКЕДОНИЈА

Лицето кое удира куче во Куманово заработи три пријави

Александар Тодески
Лицето кое синоќа во Куманово брутално шутираше куче заработи три пријави преку опцијата „Red Button“, која може да се најде на веб страницатана Министертството за...
МАКЕДОНИЈА

Куче брутално шутирано на игралиште во Куманово (видео)

Млади лица од Куманово се изживуваа со кучето на локалното игралиште. На снимката се гледа како младото момче кое зборува на кумановски дијалект силно го...
Вести СВЕТ

Коронавирусот и кај домашните миленичиња: Заразено куче во Хонгконг

Куче во Хонг Конг е заразено со новиот коронавирус. Кај кучето е регистрирано „ниско ниво“ на вирусот, соопштија властите. Се работи за куче кое е...
МАКЕДОНИЈА

Шепасти Ентузијасти организираат забава во Дог паркот во Градскиот парк

Берта Китинска
По повод 1 година постоење Шепасти Ентузијасти организираат мала шепаста забава. -Добредојдени сте со вашите миленици во Дог паркот во Градскиот парк Скопје.Воедно сите што...
СПОРТ

Куче изведе „слободен удар“ на меч од втората турска лига (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Директен слободен удар на дуелот помеѓу Фатих Карагиумрик и Гиресунспор во турската втора лига. Ништо интересно досега. Но, зад топката застана … куче. Тоа беше...