СТАНДАРД life

Србија

Балкан микс

Откриена тајната на завидната фигура на Неда Украден (73)

Urednik
На српската пејачка Неда Украден (73) многумина и завидуваат на витката линија, а има и намирници кои и помагаат да ја одржи фигурата. „Курир“ пишува...
Балкан микс

Се појави фотографија од Бајага и неговата нова девојка

Urednik
Пред една година јавноста дозна дека Момчило Бајагиќ Бајага (63) се развел од сопругата Емилија по повеќе од три децении брак. Медиумите во Србија сега...
Балкан микс

Јоксимовиќ снимил дует со Цеца!

Urednik
Српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ сними дуетска песна со својата долгогодишна пријателка и колешка Цеца Ражнатовиќ. Имено, пејачот гостуваше во емисијата на „Први ред“ кога водителката...
Балкан микс

Шерифовиќ: Уморна сум од се што слушаме, во Србија сите сакаат да пеат

Urednik
Во жирито во „Ѕвезда Гранда“ оваа сезона членува и српската пејачка Марија Шерифовиќ. На почетокот на снимањето на 17-тата сезона од натпреварувањето, таа изјави дека...
Балкан микс

Цеца проговори за свадбата на Анастасија и Гудељ!

Urednik
Српската пејачка Светлана Ражнатовиќ проговори за свадбата на нејзината ќерка, Анастасија со познатиот фудбалер Немања Гудељ. Анастасија и Немања неодамна се верија, а многумина со...
Балкан микс

„Братот и јас…“ Георгиев објави фотографија со Ѓоковиќ од приватна прослава

Urednik
Црногорскиот пејач Владо Георгиев пред неколку дена пееше на прославата на српските репрезентативни кошаркари и тенисерот Новак Ѓоковиќ. Таму разговарал со својот пријател Ноле со...
Балкан микс

„СТРАШНА БОЛКА И СТРАШЕН ПРОЦЕС! Марија Шерифовиќ во агонија по естетска корекција

Urednik
Српската пејачка Марија Шерифовиќ синоќа одговараше на прашањата на следбениците на социјалната мрежа Инстаграм. Популарната пејачка беше запрашана од следбеник кога планира да ја извади...
Балкан микс

Сергеј Четковиќ за школувањето на своите деца: Најмногу им помагам со креативни теми, уметност и музика

Urednik
Сергеј Четковиќ и неговата сопруга Кристина имаат две ќерки кои му прават вистински неволји кога почнува учебната година. – Полека се враќаме во нормала. Немав...
Балкан микс

Се огласи Амиџиќ по веста дека чека дете со Мина: „Нема да криеме дека и двајцата сме посреќни од кога било“!

Urednik
Познатиот водител Огњен Амиџиќ и неговата избраничка Мина Наумовиќ го чекаат своето прво дете. Веста вчера одекна во јавноста, а сега тој ја објави и...
Балкан микс

Нина Јанковиќ направи драстична ТРАНСФОРМАЦИЈА, луѓето не веруваат дека е таа

Urednik
Српската актерка Нина Јанковиќ ги освои срцата на публиката кога првпат застана пред камерата во серијата „Монтевидео“ како Валерија. Уметницата со години плени со својата...