Стандард

Напад

ТЕХНОЛОГИЈА

По крајот на поддршката: Windows 7 под постојани хакерски напади

msp-admin
Од 14 јануари годинава. Microsoft официјално ја прекина поддршката за Виндоус 7, бројот на хакерски напади против оперативниот систем нагло се зголеми, според безбедносната компанија....
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!