Таг : Напад

МАКЕДОНИЈА

Нова снимка од инцидентот со полицијата во Битола: Дали има обид за физички напад врз полицаец?

Берта Китинска
Објавена е нова видео-снимка од инцидентот во Битола, каде полициски службеници брутално тепаа роми. Од видеото,објавено на 24 ТВ, се забележува како еден од полицајците...
Политика

Советот на Европски полициски синдикати со осуда за насилството врз полицијата

Влатко Зорба
По настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници денес, Претседателот на Советот на Европски полициски синдикати (European Council of Police...
Политика

Кривична и суспензија за полицаецот од Битола кој нападна Ром

Влатко Зорба
Поведена е кривична пријава против еден полициски службеник од Битола, кој вчера брутално нападна Ром во Битола. Тој заедно со уште еден негов колега кој...
Хроника

Еден од нападнатите полицајци во Степанци пренесен во Ургентниот центар во Скопје

Влатко Зорба
Во Општата болница во Велес синоќа се донесени петмина полициски службеници кои биле нападнати од дрвократци во атарот на селото Степанци. Еден од нив имал...
Хроника

Претепаните Роми сведочеа: Се иживуваа со нас, не тепаа и држеа во станица до 5 сабајле (ВИДЕО)

Берта Китинска
На социјалната мрежа Фејсбук денеска беше споделено видео на кое се гледа како македонски полициски службеници брутално тепаат човек среде улица. Во описот на видеото...
МАКЕДОНИЈА

Филипче со осуда за нападот на колегата од Токсикологија: Институциите да го истражат случајот и соодветно да санкционираат

Влатко Зорба
Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва го осуди насилството врз негов колега од Клиниката за токсикологија во Скопје, откако на социјалната мрежа Фејсбук сподели дека...
Хроника

Нападнат лекар на Токсикологија, завршил на Ургентен

Влатко Зорба
На Клиниката за токсикологија денеска попладне бил нападнат лекар, кој се здобил со повреда на окото, неколку хематоми и расекотини. Тој подоцна добил помош во...
Политика

Демократски сојуз: МВР да ги открие напаѓачите на Палевски

Влатко Зорба
Демократскиот сојуз го осудува бруталното насилство врз Љупчо Палевски, бизнисмен и претседател на Движењето „Трета“. Оттаму ги повикуваат службите за безбедност и МВР брзо да...
Политика

Мицкоски: Власта ги знае сторителите и нарачателите на нападот на Палчо

Берта Китинска
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најостро го осуди физичкиот напад над Љупчо Палевски- Палчо. „Иако имаме различни мислења за одредени теми, иако и често знае...