Таг : Семејство

Забава МАГАЗИН

Солзи, тага и болка на погребот на Кирк Даглас

Кристина Денесовска
Од филмската легенда Кирк Даглас во петокот се простија семејството и пријателите на гробиштата Мемориален парк Вилиџ Вествуд во Лос Анџелес. Приватниот погреб се оддржа...
Забава МАГАЗИН

Ешли Грејам ја објави првата фотографија од синчето

Плус сајз манекенката Ешли Грејам пред повеќе од две недели го роди своето прво дете. Нејзиниот сопруг, Џастин Ервин и Ешли станаа родители на синот...
Забава МАГАЗИН

Мицкоски во „1 на 1“ открива: Не одам на родителски

Елена Даскалова
Лидерот на опозициската партија, Христијан Мицкоски во гостувањето во шоуто „1 на 1“ најпрво откри дека веднаш по будењето, има ритуал кој се состои од...
Забава МАГАЗИН

Анџелина Џоли повторно сака да стане мајка?

Елена Даскалова
По разводот од Бред Пит, од семејството на Анџелина Џоли по долго време доаѓаат убави вести. Актерката никогаш не криела дека сака големо семејство со...
Забава МАГАЗИН

Северина за Бадник и Божик со семејството на сопругот (ФОТО)

Елена Даскалова
Северина Којиќ објави фотграфија со свекорот и свекрвата, за време на божикните празници. Таа, иако е католик, ги почитува и православните обичаи кои ги негува...
Забава МАГАЗИН

Кортни Кардашијан останува без најважниот извор на приходи?

Кристина Денесовска
Со цел да ги измазнат несредените осноси главата на кланот Кардашијан-Џенер, Крис Џенер, одлучила дека треба да ги однесе своите ќерки на семеен викенд во...
Забава МАГАЗИН

Убави вести во домот на Лука Дончиќ: Сега сме четворица (ФОТО)

Елена Даскалова
Лука Дончиќ одигра одлична НБА сезона, носејќи одличен пласман на неговите Далас Маверикс, а исто така е и еден од кандидатите за МВП. Успехот не...
МАКЕДОНИЈА

Заев: Нема да дозволам влакно да им фали на главата на моето семејство

Ивана Рамаданова
Нема да дозволам влакно да им фали на главата на моето семејство како што нема да дозволам да фали влакно на главата на кој било...
Забава МАГАЗИН

Семејните тајни на Џенифер Анистон

Елена Даскалова
Џенифер Анистон е една од најомилените холивудски актерки, која најголема популарност стекна со улогата на Рејчел во култната серија „Пријатели“. Она поради кое публиката ја...
Забава МАГАЗИН

Бекамови за Божиќ ќе ги крштеваат синот и ќерката

Освен што ќе ги слават божикните празници, семејството Бекам се подготвува за крштевање на синот Круз Давид(14) и Харпер (8). На братот и сестрата куови...