СТАНДАРД life

Актери

Балкан микс

Со најпопуларните српски актери и испочитувана традиција: Како Милош Биковиќ го прослави раѓањето на својот син?

Radmila Tasevska
Милош Биковиќ стана татко на момче кое го нарекоа Василије. Актерот Милош Биковиќ стана татко пред неколку дена, кога неговата партнерка Ивана Малиќ на свето...
Шоубиз

🎥Решена драмата: Наводниот развод на славниот пар крена бура на социјалните мрежи

Urednik
Во позадина на штрајкот на актерите во Холивуд, некои се пожалија дека овогодинешната филмска конкуренција не била толку силна и опасна. Со водечките на листата...
Шоубиз

По речиси 40 години се сретнаа главните актери на „Близнаци“, погледнете како изгледаше нивното обединување!

Urednik
Актерот Арнолд Шварценегер ги воодушеви своите следбеници на Инстаграм со фотографија со добар пријател која неодамна ја објави. Имено, Арнолд позираше во друштво на легендарниот...
Шоубиз

Хју Џекмен се заљубил со позната (и омажена) холивудска убавица?

Urednik
Филмскиот суперхерој Хју Џекмен неодамна беше во центарот на јавноста откако се шпекулираше дека се разведува од својата долгогодишна сопруга Деби Ли Фурнес. Нивниот случај...
Шоубиз

🎥Томи Ли Џонс (77) ја прашува својата колешка (21) дали заедно снимиле некоја сцена

Urednik
Средбата на Томи Ли Џонс и неговата млада колешка Џена Ортега на црвениот тепих е тешко да се прераскаже. Тие беа на премиерата на „Finestkind“...
Шоубиз

Блејк Лајвли го исмејуваше сопругот Рајан Рејнолдс: „Најди подобар дечко на Инстаграм од мене…“

Urednik
Еден од најхармоничните холивудски парови Блејк Лајвли (36) и Рајан Рејнолдс (47) ги насмевнуваат следбениците со својата хумористична врска. Актерката сега се пошегува на сметка...
Балкан микс

Шербеџија за Лаушевиќ: „Беше југословенскиот Џејмс Дин“

Urednik
Раде Шербеџија зборуваше за смртта на Жарко Лаушевиќ каде го спореди со „Југословенски Џејмс Дин“. Актерот се јави од Истра, а во емисијата „Меѓу нас“...
Шоубиз

Заврши историскиот штрајк на актерите: Погледнете кои филмови продолжуваат да се снимаат веднаш

Urednik
Во четвртокот, по 118 дена, заврши штрајкот на американскиот синдикат SAG-AFTRA, во кој членуваат околу 160.000 филмски, гласовни и телевизиски актери и сите оние кои...
МК Сцена

Актери, спортисти и поп ѕвезди ќе седнат на берберски столици за подигнување на свеста за машкото здравје

Radmila Tasevska
Во организација на Фризерската секцијата од Скопје (при Занаетчиската комора) и Скопје Сити Мол, на 12 ноември, традиционално ќе се одржи „Бербер шоу“ со што...